Latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers naktī uz piektdienu izpildīja rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, kurā Rietumu konferences līdere Vegasas "Golden Knights" izcīnīja uzvaru.

"Golden Knights" izbraukumā ar 4:3 (1:1, 0:0, 2:2, 1:0) pagarinājumā apspēlēja spēcīgo Tampabejas "Lightning", izcīnot ceturto uzvaru pēdējo piecu maču laikā.

Bļugers šajā cīņā nospēlēja 13:38 minūtes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 50% iemetienu, nopelnīja 12 soda minūtes un dueli noslēdza ar pozitīvu lietderību +1. Latvietis šosezon 49 spēlēs iekrājis 12 (2+10) rezultativitātes punktus.

Spēles rezultāts tika atklāts jau 27. sekundē, kad Bļugers, uztvēris ripu laukuma centrā, izslidoja uz vārtiem, izpildīja lielisku pauzi un asi piespēlēja vārtu stūrī brīvajam komandas biedram Kīganam Kolesāram, kurš atklāja spēles rezultātu.

Četras minūtes vēlāk Breidens Points panāca izlīdzinājumu, un turpinājumā abas komandas aizvadīja asu un soda minūtēm bagātu maču. Trešās trešdaļas sākumā "Golden Knights" pāris minūšu laikā iemeta divus vārtus un izvirzījās vadībā ar 3:1, bet perioda vidū sākās ievērojami asumi, dūres vicinot abu komandu hokejistiem. Tobrīd laukumā atradās arī Bļugers, kurš iesaistījās šajā "burziņā" un nopelnīja 2+10 minūšu noraidījumu.

Vēlamo - mainīt spēles ritējumu - "Lightning" panāca. Viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, 58. minūtē Ņikita Kučerovs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Brīdi vēlāk "Golden Knights" nopelnīja noraidījumu, un 28 sekundes līdz pamatlaika beigām Points pēc lieliskas saspēles guva savus otros vārtus mačā, panākdams 3:3. Points un Kučerovs piedalījās pie visiem Tampabejas vārtu guvumiem, katram gūstot pa trim rezultativitātes punktiem.

Beigās uzvarētājs noskaidrojās pagarinājumā, kad tā ceturtajā minūtē uzvaru nokārtoja Aleks Martiness, kurš bija pirmais pie "Lightning" vārtsarga Andreja Vasiļevska atvairītās un lēni slīdošās ripas.

Abas komandas kopumā šajā spēlē nopelnīja 146 soda minūtes - 71 "Lightning" un 74 "Golden Knights".

Citā mačā iespaidīgu zaudējumu piedzīvoja uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres", kas mājās ar 4:10 (1:3, 1:2, 2:5) atzina spēcīgās Dalasas "Stars" pārākumu, ciešot trešo neveiksmi pēc kārtas.

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 14:26 minūtes, kuru laikā veica trīs metienus pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 25% iemetienu un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

"Stars" labā ar 1+2 atzīmējās Džeimijs Bens un Meisons Marčments, bet "Sabres" rindās vieni vārti un rezultatīva piespēle Džefam Skineram.

NHL kopvērtējumā "Golden Knights" ar 84 punktiem 65 spēlēs ir Rietumu konferences līdere, kamēr "Sabres" arvien vairāk attālinās no dalības Stenlija kausa izcīņā - 68 punkti 64 spēlēs un vien 12. pozīcija Austrumu konferencē.