Sestdien, 26.oktobrī "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas čempionātā savā starpā tiksies līderkvarterta komandas: plkst.17 BK "Ventspils" – BK "Valmiera", plkst.19:30 "Liepāja/Triobet" – BK "Jēkabpils".

Spēli Liepājā tiešraidē translēs portāls "Delfi". Tiešraides sākums jau pulksten 19:15.

Vēl plkst.14 Mārupes sporta centrā spēlēs komandas, kuras šajā zālē ir mājinieces: "BA Turība" - "Barons kvartāls". Svētdien, 27.oktobrī notiks divas spēles: plkst.17 BK "Saldus" - "Jūrmala/Fēnikss", plkst.18 BK "Jelgava" - LMT Basketbola akadēmija.

"Liepāja/Triobet" (4-1) - BK "Jēkabpils" (4-1): dienas spēle

Abas komandas vienīgos zaudējumus līdz šim piedzīvojušas spēlēs ar "Ventspili" (liepājnieki ar 53:75, jēkabpilieši ar 66:75), abas pārspējuši "Barons kvartālu" (attiecīgi 67:52 un 75:56) un "Jūrmala/Fēnikss" (74:70 un 78:61), katra izcīnījusi vēl pa divām uzvarām: liepājnieki pār "Turību" (75:54) un "Saldu" (95:74), jēkabpilieši pār "Valmieru" (88:82 pagarinājumā) un Jelgavā (100:71). Bilance vienāda, tomēr laukumā "Jēkabpils" sniegums līdz šim šķitis pārliecinošāks.

"Liepāja/Triobet" galvenais treneris Uvis Helmanis: "Komandas attīstības dinamika ir cerīga - ar katru spēli kļūstam labāki. Pagaidām aizsardzībā progress ir straujāks nekā uzbrukumā, taču arī pie pretinieku groza labas epizodes ir biežāk, nekā bija sezonas sākumā. Visi ir veseli un gatavi cīņai. Trīs galvenie uzdevumi: ierobežot Hlebovicka aktivitātes pie groza, nobremzēt Sirsniņu un labi nospēlēt pret zonas aizsardzību."

BK "Jēkabpils" galvenais treneris Edgars Teteris: "Pēdējās spēles mums bijušas veiksmīgas, sniegums stabilizējas un ceru, ka Liepājā turpināsim šo patīkamo tendenci. Liepājnieki, šķiet, vēl meklē savu stilu, taču savā laukumā komanda spēlē labi. Turklāt mēs iesim laukumā pēc vairāk nekā 300 kilometru tālā ceļa. Mūs gaida agresīva aizsardzība, tāpēc būs svarīgi nekļūdīties un nepieļaut pretinieku ātros uzbrukumus, kā arī būs jāuzliek pareizie akcenti uzbrukumā. Ja nospēlēsim tā, kā protam - jābūt labi."

Eksperta viedoklis. BK "Ventspils" galvenais treneris Roberts Štelmahers: ""Ventspils" spēlēm ar šīm komandām bija dažāds sižets, bet par to lielākā daļa "vainas" bija jāuzņemas pašiem. Pret liepājniekiem negribējām sev radīt problēmas, labi sākām un viss notika labākajā veidā. Ar jēkabpiliešiem arī kontrolējām spēli, bet tās vidū pieļāvām kritumu un ļāvām pretiniekiem samazināt rezultāta starpību"

Var teikt, ka cīnīsies pieredze pret jaunību, kaut gan daudzi Liepājas komandas spēlētāji jau sasnieguši vecumu, kad var gaidīt un prasīt stabilus rezultātus. Manuprāt, liepājnieki līdz šim nav mācējuši apstāties, mainīt spēles ritmu, kas basketbolā ir nepieciešams. Tiesa, savā laukumā ātri skrienot reizēm var panākt, ka pretinieks netiek līdz.

Jēkabpils komandai pieredzes ir vairāk un tajā ir spēlētāji, kuri var izmainīt spēles gaitu. Liels prieks par Mihalu Hlebovicki, bet - vai viņš varēs katrā spēlē paveikt tik lielu darba apjomu, kā līdz šim?"

Uzmanības centrā: Andruss Mažutis ("Liepāja/Triobet") un Rinalds Sirsniņš (BK "Jēkabpils")

Lietuviešu leģionārs ir tieši tāds pats, kāds pirms vairākiem gadiem "ASK Rīga" sastāvā - ātrs, agresīvs un neatlaidīgs. Nebūs brīnums, ja tieši viņam tiks uzticēta viesu "motora" Rinalda Sirsniņa neitralizēšana.

Vēsturiskā bilance: 

SezonaLiep - Jēk.
20132-2

**

BK "Ventspils" (5-0) - BK "Valmiera" (4-1):

Pērnās sezonas sākumā ventspilnieki pret "Valmieru" piedzīvoja vienu no sāpīgākajiem zaudējumiem sezonā. Turpinājumā vicečempioni par to revanšējās ar uzviju, tomēr BK "Ventspils" galvenais treneris Roberts Štelmahers šo mācību atceras un gan jau neļaus aizmirst arī spēlētājiem. Abu komandu sastāvi mainījušies, bet attiecību modelis saglabājies. Mājinieki ir favorīti, bet viesi centīsies būt gatavi izmantot izdevīgu brīdi, ja "Ventspils" komanda kaut kādu iemeslu dēļ nebūs labākajā kondīcijā..

"BA Turība" (1-4) - "Barons kvartāls" (1-4): kaimiņu spēle

Abas komandas ne tikai dala Mārupes sporta centra zāli, bet arī atrodas līdzās turnīra tabulā. Pozīcijas nav visai labas, taču gan studentiem, gan baroniem bilance varēja būt labāka - ja iepriekšējos mačos būtu bijis vairāk veiksmes un aukstasinības galotnēs. Lai arī skanīgu vārdu vairāk ir "Barons kvartāls" pieteikumā, izredzes šķiet stipri līdzīgas - būs interesanti.

BK "Saldus" (1-4) - "Jūrmala/Fēnikss" (2-4): līmeņa iezīmēšanas spēle.

Saldenieki pēc sparīgās debijas zaudējuši jau trijās spēlēs pēc kārtas un spēli ar tabulā un iespējās netālu esošo "Jūrmalu" uzlūko kā reālu iespēju pārtraukt šo sēriju. Savukārt jūrmalniekiem tā ir iespēja "pierakstīties" tabulas vidusdaļā pie reālajām pretendentēm uz vietu izslēgšanas turnīrā.

BK "Jelgava" (2-4) - LMT Basketbola akadēmija (0-1): pieredzes spēle

Jaunajiem "akadēmiķiem" vēl vajadzīgs krietns laiks, lai adaptētos virslīgas prasībām, un šī pieredzes krāsies ar lielām grūtībām. It īpaši gadījumos, kad pretinieki būs atraduši motivāciju spēlēt ar pilnu jaudu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!