Vietu ULEB Eirolīgas turnīra otrajā posmā ceturtdien spēja nodrošināt latviešu basketbolista Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas čempionvienība Kauņas "Žalgiris".

B apakšgrupas noslēdzošās kārtas mačā Kauņas klubs viesos ar 84:80 (21:28, 23:15, 16:26, 24:11) uzvarēja Bambergas "Brose Baskets" komandu no Vācijas.

Vecvagars laukumā pavadīja trīs minūtes un 47 sekundes, kur laikā punktus neguva, kļūdoties vienīgajā tālmetiena mēģinājumā. Latvietis veica vienu rezultatīvu piespēli, saņēma vienu piezīmi un izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus, kas viņam deva vienu efektivitātes koeficienta punktu.

Trešo ceturtdaļu viesi noslēdza ar deviņu punktu deficītu, bet noslēdzošo ceturtdaļu sāka ar 10:0 izrāvienu, ieliekot pamatus uzvarai. Pēdējā minūtē mājinieki deviņu punktu deficītu pārvērta trīs punktu atstatumā, tomēr "Žalgiris" panākumu nosargāja. Viesu labā 26 punktus guva amerikāņu aizsargs Džastins Dentmons.

Līdz ar to "Žalgiris" savā grupā ieņēma trešo vietu, desmit mačos izcīnot piecus panākumus.

Citos mačos vēlāk ceturtdien pirmā posma cīņas noslēgs arī savainotā Dāvja Bertāna pārstāvētā Serbijas čempionvienība Belgradas "Partizan", kas izšķirošajā cīņā par vietu nākamajā posmā spēkosies ar Krievijas grandu Maskavas CSKA, kā arī Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Ukrainas čempionvienība Kijevas "Budiveļņik", ko trenē Ainars Bagatskis. Kijevas klubs izredzes pārvarēt pirmo posmu jau ir zaudējis.

Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā laukumā kopumā devušies jau 17 latviešu basketbolisti. Šosezon viņu rindām pievienojās Strēlnieks un Vecvagars.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Milānā nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.