Potenciālo šīs sezonas bronzas medaļnieku duelī "Jēkabpils" spēlētāji "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā ar 87:84 (18:16, 27:25, 17:14, 32:22) savā laukumā trešdien pieveica "Valmieru".

Duelis starp abām komandām iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar četru punktu pārsvaru Valmieras klubam (45:41). Trešajā ceturtdaļā valmieriešiem jau izdevās panākt desmit punktu pārsvaru (60:50), bet piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts bija jau 74:62 par labu "Valmierai".

Pēc tam "Jēkabpils" deva atbildes triecienu, īsā laikā gūstot 14 punktus pēc kārtas, un panākot jau 76:74 sev par labu, un vadību neatdeva līdz par cīņas beigām, pēdējā minūtē pat panākot 82:77.

Jēkabpils komandas rindās ar 20 punktiem izcēlās Rinalds Sirsniņš, bet 13 iemeta Jānis Pozņaks.

Savukārt valmieriešu labā lielisku sniegumu demonstrēja Jānis Kufmanis, kuram 34 punkti.

Tikmēr citā mačā mājinieki "Liepāja"/"Triobet" ar 81:68 (30:24, 22:19, 17:16, 12:9) apspēlēja "Latvijas Universitāti".

Jau ar mača pirmajām minūtēm liepājnieki ņēma spēles grožus savās rokās, bet pirmā puslaika izskaņā starpība pirmo reizi sasniedza desmit punktu atstatumu (50:39). Otrajā puslaikā zaudēto LU komandai atgūt tā arī neizdevās, piedzīvojot likumsakarīgu zaudējumu.

"Liepāja"/"Triobet" sastāvā ar 17 punktiem izcēlās Kristaps Miglinieks, bet par trim mazāk guva Toms Leiters.

Tikmēr LU rindās 12 guva Artūrs Lūsis.

Jau vēstīts, ka citā trešdienas mačā "Barons kvartāls" vienība tikai mača izskaņā ar 82:80 (21:19, 19:21, 23:25, 19:15) savā laukumā pieveica biznesa augstskolu "Turība".

Čempionāta kopvērtējuma līdere ar 14 uzvarām 15 spēlēs ir "Ventspils" komanda, bet otro vietu ar sešām uzvarām septiņās aizvadītajās spēlēs ieņem "VEF Rīga", kurai ar 18 uzvarām 26 cīņās seko "Valmiera" un "Jēkabpils", bet par uzvaru mazāk "Jūrmala"/"Fēnikss" spēlētājiem.

Sestajā vietā atrodas "Liepāja"/"Triobet", kurai 26 mačos arī ir 14 panākumi, 14 uzvaras 27 spēlēs ir "Barons kvartāls" komandai, bet astoņnieku ar deviņām uzvarām 25 cīņās noslēdz "Latvijas Universitāte". Devītie ar deviņiem panākumiem 27 cīņās ir "Saldus", bet "Jelgava" un biznesa augstskola "Turība" seko ar astoņām uzvarām attiecīgi 26 un 27 spēlēs.

Tikmēr "LMT Basketbola akadēmija" jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komanda cietusi neveiksmi visās 14 līdz šim aizvadītajās spēlēs, kas dod pēdējo, 12.vietu.

"VEF Rīga" LBL turnīrā ar desmit komandām šosezon spēlēs vien vienu apli izbraukumā, bet ar vicečempioniem "Ventspili" aizvadīs divas cīņas (kopā - 12 spēles). "Ventspils" ar visām komandām izspēlēs divus apļus (kopā - 22 spēles), Latvijas U-18 izlase ar visām komandām, izņemot "VEF Rīgu", izspēlēs divus apļus (kopā - 21 spēli). Savukārt pārējās deviņas komandas savā starpā spēlēs pa četrām reizēm (kopā - 37 spēles). Komandu vietas turnīra tabulā tiek noteiktas pēc izcīnīto uzvaru procenta.

Tikmēr izslēgšanas turnīrā saglabāsies pēdējo gadu ierastā sistēma, un tajā piedalīsies sešas komandas. Pirmās divas kārtas sērijas notiks līdz trim uzvarām, bet finālā komandas sacentīsies līdz četriem panākumiem.

Kā zināms, aizvadītās sezonas finālsērijā "VEF Rīga" uzvarēja "Ventspils" komandu ar rezultātu 4-1, valsts čempiona titulu izcīnot trešo reizi pēc kārtas.