Foto: LETA

Latvijas basketbola klubs "Barons kvartāls" ceturtdien oficiāli paziņoja par tā nosaukuma maiņu, kas turpmāk būs "Barons/Latvijas Dzelzceļš" (LDZ), turklāt izteica gatavību tuvāko gadu laikā iesaistīties cīņā par "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) medaļām.

Basketbola klubs "Barons" savulaik izcīnīja divus Latvijas čempiontitulus, turnīrā triumfējot 2008. un 2010.gadā. Savukārt pirms sešiem gadiem šī Latvijas komanda triumfēja arī FIBA Eiropas kausa izcīņā, bet pēdējos gados komanda cīņā par augstām vietām turnīros neiesaistījās. Šogad vienības rindas papildinājuši tādi Latvijā zināmi basketbolisti kā Kaspars Kambala, Kristaps Valters, Ernests Kalve un Gatis Jahovičs, kas to padarījis par vienu no LBL līdervienībām.

""Barons" kluba laikā bijuši kāpumi un kritumi, bet ir sasniegumi, kurus nekad nevarēs atņemt, piemēram, uzvara FIBA Eiropas kausā. Basketbols ir ļoti saistīts ar Latvijas ekonomiku, un klubam tā pastāvēšanas vēsturē bijuši daudz un dažādi sponsori," preses konferencē izteicās nu jau "Barons/LDz" valdes priekšsēdētājs Jānis Pormalis. "Komandai vienmēr bijušas ambīcijas uzvarēt katrā mačā neatkarīgi no sastāva. Vienības sastāvu pamatā veido Latvijas basketbolisti, un vēlamies, lai tā būtu arī turpmāk."

"Komandas sastāvā šobrīd ir vairāki spēlētāji, kuri turpmāko trīs gadu laikā var izaugt. Par mūsu stratēģisko partneri kļuvis "Latvijas Dzelzceļš", lai mēs varētu cīnīties par medaļām un augstākajām vietām. To mēs negribam sasniegt jau šajā sezonā, bet gan darīt to soli pa solim. Kambala, Valters un Jahovičs palīdz jaunajiem basketbolistiem kļūt spēcīgākiem, lai viņi sasniegtu jaunas virsotnes," pauda Pormalis.

Tikmēr LDz prezidents Uģis Magonis atklāja, ka uzņēmums "Barons/LDz" klubu gatavojas atbalstīt ilgtermiņā.

"Šī klubam "Barons" ir nozīmīga diena, un šī nav pirmā un pēdējā reize, kad komanda maina sponsoru. LDz atbalsta gan kultūras, gan sporta pasākumus Latvijā, turklāt "Barons" vienību esam atbalstījuši jau iepriekš. Komanda ir piedzīvojusi dažādus laikus, taču esam nolēmuši šo klubu atbalstīt ilgtermiņā, neprasot rezultātu uzreiz," sacīja Magonis, kurš uzsvēra, ka LDz nav mazsvarīgi arī "Barons/LDz" iepriekšējie sasniegumi, piemēram, uzvara FIBA Eiropas kausā.

"Šī ir nozīmīga diena Latvijas basketbolā. LBL turnīrs kļūs vēl skatāmāks," pauda Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins. "Arī šobrīd "Barons/LDz", kas savas mājas spēles aizvada Mārupē, nevar sūdzēties par skatītāju apmeklējumu. Tomēr nopietnam klubam ir jāveido nopietna piramīda un jaunatnes sistēma. "Barons/LDz" ir nepieciešams izveidot savu mājvietu, kas šim klubam pagaidām vēl nav īsti skaidra."

Voins piebilda, ka kluba vadībai ir jādomā par jaunas zāles celtniecību.

Šajā sezonā "Barons kvartāls" komanda "Aldaris" Latvijas Basketbolā līgā (LBL) guvusi piecus panākumus septiņās spēlēs, kas tai turnīra kopvērtējumā ļauj ieņemt ceturto vietu. Tikmēr Baltijas Basketbola līgā (BBL) klubs ticis pie viena panākuma trīs mačos un ieņem ceturto vietu A apakšgrupā.

Pagājušās sezonas LBL turnīru "Barons kvartāls" noslēdza septītajā vietā, paliekot ārpus izslēgšanas spēļu turnīra, bet BBL netika tālāk par astotdaļfinālu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!