2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošajās spēlēs "Arēnā Rīga" Latvijas vīriešu valstsvienībai varēs palīdzēt arī ULEB Eirolīgas kluba Maskavas apgabala "Himki" spēlētāji Jānis Timma un Dairis Bertāns, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Paredzams, ka abi basketbolisti ceturtdien Maskavā piedalīsies ULEB Eirolīgas spēlē ar Artūra Kuruca pārstāvēto Vitorijas "Baskonia" komandu, bet piektdien jau ieradīsies Rīgā.

Sestdien, 20. februārī, Latvijas komanda spēlēs ar Bulgārijas izlasi, bet pirmdien, 22. februārī, mājinieki spēkosies ar Grieķijas komandu. Abas spēles sāksies plkst. 19.30 un tās tiešraidē translēs TV6.

"Komunikācijas procesā par Eirolīgas klubu spēlētāju pievienošanos valstsvienībai bija dažādi pavērsieni, līdz šodien saņēmām BC "Khimki" ģenerālmenedžera akceptu Daira un Jāņa līdzdalībai Rīgas posma spēlēs," stāsta Latvijas Basketbola savienības vīriešu izlases koordinators Emīls Toms. "Paldies klubam par atsaucību un spēlētājiem par aktīvo vēlmi palīdzēt valstsvienībai svarīgajās spēlēs. Kārtojam ceļojuma formalitātes, abi būs Rīgā piektdien."

Savukārt Rīgā esošie basketbolisti pirmdien veica Covid-19 testus (visas atbildes negatīvas), bet otrdien un trešdien no rīta aizvadīja pirmos treniņus "Arēnā Rīga".

Vīriešu valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers: "Pirmais iespaids ir pozitīvs – spēlētājiem ir gan labs noskaņojums un apņēmība, gan laba sportiskā forma. Ziņa par vēl divu pieredzējušu basketbolistu pievienošanos, protams, priecē, tāpat, kā priecē visu sabraukumā esošo spēlētāju atsaucība. Taču basketbols ir komandas spēle, un mūsu varējums cīņās ar Bulgāriju un Grieķiju būs atkarīgs no visas Komandas darba. Tam gatavojamies visiem iespējamiem līdzekļiem."

Latvijas valstsvienības kvalificēsies finālturnīram, ja:

1) 20. februārī uzvarēs Bulgārijas izlasi vismaz ar septiņu punktu pārsvaru (ļoti iespējams, derēs arī +6; tādā gadījumā bilance savstarpējās spēlēs būs neizšķirta, bet nākamais kritērijs – visās spēlēs sasniegtā gūto un zaudēto punktu starpība – pirms pēdējās kārtas spēlēm Latvijai būs +4, Bulgārijai -55);

2) Uzvarēs Bulgāriju ar 1-5 punktu starpību un 22. februārī pieveiks Grieķiju;

3) Uzvarēs Bulgāriju ar 1-5 punktu starpību un 22. februārī bulgāri zaudēs Bosnijai.

Pandēmijas dēļ Eiropas čempionāta finālturnīrs no 2021. gada pārcelts uz 2022. gada septembri. Tiesības tajā piedalīties nodrošinātas četru rīkotājvalstu izlasēm – Čehija, Gruzijai, Itālijai un Vācijai.

Pirms pēdējām divām kvalifikācijas turnīra kārtām ceļazīmes jau nodrošinājušas vēl septiņu valstu komandas: Izraēla, Spānija (abas A grupa), Horvātija (D), Slovēnija, Ukraina (abas F), Grieķija un Bosnija (abas H). Pēdējās kārtās jānoskaidro vēl 13 finālturnīra dalībnieces.

Latvijas vīriešu izlases kandidātu saraksts:

Kristers Zoriks ("VEF Rīga), Artūrs Žagars (Tallinas "Kalev/Cramo", Igaunija), Mārcis Vītols un Aigars Šķēle (abi – "VEF Rīga"), Rihards Lomažs ("BC Gottingen", Vācija), Artis Ate ("VEF Rīga"), Dairis Bertāns un Jānis Timma (abi – Maskavas apgabala "Himki"), Mārtiņš Laksa (Ļubļinas "Start", Polija), Jānis Bērziņš (Zelonas Guras "Stelmet Enea", Polija), Māris Gulbis (BK "Ventspils"), Mareks Mejeris (Permas "Parma", Krievija), Rolands Freimanis (Zelonas Guras "Stelmet Enea", Polija), Ojārs Siliņš ("Astana", Kazahstāna), Mārtiņš Meiers (Šalonas "Elan", Francija), Kaspars Bērziņš (BK "Šiauliai", Lietuva).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!