Roberta Štelmahera vadītā Tallinas "Kalev"/"Cramo" vienība sestdien "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pusfināla mačā Olimpiskajā sporta centrā Rīgā pieveica "Avis Utilitas Rapla" komandu, finālā nodrošinot tikšanos ar Latvijas čempionvienību "VEF Rīga".

"Kalev" basketbolisti pretiniekus pārspēja ar rezultātu 83:63 (19:14, 21:13, 15:21, 28:13).

Spēles pirmajā puslaikā Tallinas komanda, pateicoties vairākiem veiksmīgiem ātrajiem uzbrukumiem, panāca pat 19 punktu pārsvaru. Tomēr Raplas vienība veiksmīgi noslēdza puslaiku, pietuvojoties līdz rezultātam 40:27.

Precīza spēle aizsardzībā un veiksmīgs līdera Brendona Čildresa sniegums palīdzēja iedzinējiem pat pietuvoties līdz trīs punktu deficītam. Tomēr čempionvienība ātri vien ņēma virsroku, relatīvi pārliecinoši nodrošinot vietu finālā.

Uzvarētāju labā 13 punktus guva Jānis Kaufmanis, kurš realizēja piecus no astoņiem metieniem. Tallinas komandas galvenais treneris ir bijušais Latvijas izlases spēlētājs un vadītājs Roberts Štelmahers, bet viņam asistē Akselis Vairogs.

Ziņots, ka "Kalev" komandas pretiniece "VEF Rīga" spraigas spēles galotnē pret "Ogri" atspēlēja sešu punktu deficītu, izraujot vietu finālmačā.

Cīņa par trešo vietu un finālspēle gaidāma svētdien.

Pirmajā Latvijas-Igaunijas līgas sezonā VEF komanda finālspēlē piekāpās basketbola klubam "Ventspils", bet "Kalev"/"Cramo" aizraujošā cīņā par trešo vietu pārspēja "Ogri". 2019./2020. gada sezonas finālturnīrs netika aizvadīts Covid-19 pandēmijas dēļ.