Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas šķēpmetējas Anete Sietiņa un Līna Mūze-Sirmā pirmdien Romā iekļuva Eiropas čempionātā vieglatlētikā finālsacensībās. Savukārt Gunta Vaičule 200 metros sprintā sasniedza savu sezonas labāko rezultātu un iekļuva pusfinālā.

Sietiņa startēja A grupā un pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 53,32 metrus tālu, otrajā mēģinājumā šķēps lidoja līdz 56,19 metrus tālai atzīmei, bet trešajā piegājienā rezultātu izdevās uzlabot līdz 57,71 metram.

Tikmēr Mūze-Sirmā startēja B grupā un pirmajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 58,42 metri, ar ko pietika iekļūšanai finālā. Otrajā mēģinājumā latviete šķēpu raidīja 56,33 metrus tālu, bet trešais mēģinājums netika ieskaitīts.

Mūze savā grupā bija ceturtā un kvalifikācijā ierindojās astotajā vietā, bet Sietiņa savā grupā bija vien astotā, kas summā deva 12.vietu, kā pēdējai sasniedzot finālsacensības.

Lai iekļūtu finālsacensībās, kas norisināsies rīt, šķēps bija jāraida vismaz 60,50 metrus tālu vai jāiekļūst 12 labāko sportistu vidū. Kvalifikācijas normu izpildīja tikai trīs sportistes.

Priekšsacīkstēs Vaičule savā skrējienā bija trešā, finiša līniju šķērsojot pēc 23,23 sekundēm, kas bija par 0,23 labāk nekā viņa šosezon bija skrējusi.

Latvijas sportiste pusfinālam kvalificējās ar devīto labāko rezultātu 23 sprinteru konkurencē.

"Šis rezultāts bija apmēram tāds, kādu mēs iedomājāmies. Protams, vienmēr izmantoju labu stadionu, labu atmosfēru - emocijas ir mana stiprā puse. Es vienmēr ceru uz mazo brīnumiņu, kas paspruks ārā. Šis bija priekšskrējiens, rezultāts apmierina, un jāgatavojas vakaram," sarunā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS) teica Vaičule.

Sportiste norādīja, ka stadionā ir ļoti labs segums un viņai skrējienā viss izdevies labi, taču ne izcili.

Pusfināliem, kas paredzēti plkst.22.05, kvalificējās trīs skrējienu 12 ātrākās sportistes, bet fināls norisināsies 11.jūnijā.

"Vakarā jāskrien ar vēl lielāku pārliecību, jāsaliek viss kopā - starts, līkums, izeja no līknes, solis. Tagad jāsatiek treneris, fizioterapeits. Naktī bija slikts miegs, un jācer, ka pa dienu pagulēšu," gatavošanos vakaram raksturoja sprintere.

"Gribētu noskriet pusfinālu personiskā rekorda robežās. Man ir prieks, ka jau esmu pusfinālā. Līdz ar to ceru, ka būs arī papildu punkti olimpiskajam rangam. Ir maksimāli svarīgi "paņemt" maksimāli iespējamos punktus," piebilda Vaičule.

Savukārt Latvijas kārtslēcējs Valters Kreišs savā pirmajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā ierindojās 14.vietā.

Kreišs ar pirmo piegājienu pārlēca 5,25 metrus, otrajā piegājienā tika galā ar 5,45 metrus augstumā novietoto latiņu, bet tad ar trim mēģinājumiem nepārvarēja 5,60 metrus.

30 sportistu konkurencē Kreišs ierindojās dalītā 14.vietā.

Pamatsacensībās bija jāpārvar 5,75 metrus vai iekļūs labāko divpadsmitniekā.

Ar rezultātu 5,66 metri Kreišs Eiropas rangā ieņem 22.vietu, taču pagājušajā nedēļā 20 gadus vecais latvietis savu Latvijas U-23 rekordu uzlaboja uz 5,72 metriem.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāv 12 sportisti desmit disciplīnās

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!