Foto: RIA Novosti/Scanpix
Lāsma Zemīte ceturtdien Kolumbijas pilsētā Kali pasaules junioru čempionātā vieglatlētikā nekvalificējas pamatsacensībām augstlēkšanā. Tikmēr piekto vietu septiņcīņā izcīnīja Latvijas daudzcīņniece Gerda Kerija Dreimane.

Zemīte ar pirmo mēģinājumu pārvarēja 1,67 un 1,72 metru augstumā novietoto latiņu, bet trīs mēģinājumi 1,76 metru augstumā bija nesekmīgi, dalot 18.vietu 19 sportistu konkurencē.

Lai iekļūtu pamatsacensībās, bija jāpārvar kvalifikācijas norma 1,85 metri, taču šoreiz labāko divpadsmitnieka noskaidrošanai pietika ar lēcienu 1,80 metru augstumā.

Dreimane pēc pieccīņas pirmās sacensību dienas bija astotā, bet ceturtdien spēja pakāpties uz piekto vietu.

Ceturtdien tāllēkšanā Dreimane aizlēca 6,22 metrus un bija ceturtā šajā disciplīnā, pakāpjoties uz piekto pozīciju kopvērtējumā.

Šķēpmešanas sacensībās Dreimane pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 39,54 metru tālumā, otrais mēģinājums netika ieskaitīts, bet trešajā rezultāts tika uzlabots līdz 40,62 metriem, par to nopelnot 679 punktus un septīto vietu 20 atlikušo sportistu konkurencē.

Labāko rezultātu sasniedza brazīliete Stefani Navarru da Silva, kura šķēpu aizmeta 48,06 metru tālumā, par to nopelnot 823 punktus.

Pirms 800 metru skrējiena latviete ar 4989 punktiem saglabāja piekto pozīciju, pirmo vietu ieņemot somietei Sagai Vanninenai, kurai bija 5377 punkti, bet trešo ar 5124 punktiem - vācietei Serinai Rīdelai.

800 metru skrējienā Latvijas vieglatlēte spēcīgāko septiņcīņnieču skrējienā sasniedza rezultātu divas minūtes un 26,91 sekunde, kas deva 732 punktus un bija trešais labākais laiks skrējienā.

Abu skrējienu summā sportiste šajā disciplīnā ierindojās desmitajā vietā.

Septiņu disciplīnu summā Dreimane sakrāja 5721 punktu un ieņēma piekto vietu, par 124 punktiem atpaliekot no bronzas medaļas pozīcijām.

Par uzvarētāju kļuva somiete Saga Vanninena, kura finišēja ar 6084 punktiem. Uz otro vietu ar 5874 punktiem pakāpās Rīdela, par 29 punktiem apsteidzot tautieti Sandrinu Šprengeli.

Startēja 24 atlētes.

Sestdien 5000 metru distanci skries Agate Caune.

Latviju pasaules U-20 čempionātā pārstāv Agate Caune 3000 un 5000 metru skrējienos, Lāsma Zemīte augstlēkšanā un tāllēkšanā, Gerda Kerija Dreimane septiņcīņā, Vineta Krūmiņa lodes grūšanā un diska mešanā, Sanija Ozoliņa šķēpa mešanā, Invida Mauriņa 800 metru skrējienā, Alisona Diāna Neidere kārtslēkšanā un Aleks Pelcmanis 400 metru barjersprintā. Sportistiem uz Kali līdzi devušies treneri Ainis Raubišķis, Māris Urtāns un Raivis Maķevics.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz sestdienai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!