Jēkabpils "Lūši" svētdien uzvarēja "Optibet" Latvijas volejbola čempionāta finālsērijas trešajā mačā un nonāca viena panākuma attālumā no čempiontitula.

"Lūši" izbraukumā ar 3-0 (28:26, 25:19, 25:21) pārspēja "Ezerzeme"/"Daugavpils Universitāte" ("Ezerzeme"/DU) vienību un sērijā līdz trīs uzvarām izvirzījās vadībā ar 2-1.

Jēkabpils komandā ar 18 punktiem izcēlās Eduards Stieģelis, Zigurds Adamovičs tika pi 13 punktiem, kamēr vēl 12 punktus iekrāja Jānis Medenis.

Starp laukuma saimniekiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Armands Rokjāns, bet sešus punktus pievienoja Iļja Makarovs.

Pirmajā cīņā trešdien Jēkabpils vienība izbraukumā uzvarēja ar 3-2 (25:22, 19:25, 18:25, 25:20, 19:17), bet sestdien "Ezerzeme"/DU viesos revanšējās ar 3-1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:23), sērijā izlīdzinot rezultātu - 1-1.

Finālsērija norit līdz trim uzvarām, un nākamais mačs ir paredzēts 19.aprīlī Jēkabpilī un, ja nepieciešams, 20.aprīlī Daugavpilī.

Jēkabpils vienība pusfinālā ar 2-1 pārspēja RTU/"Robežsardzi"/"Jūrmalu", bet daugavpilieši ar 2-0 pārspēja "Piejūru"/MSĢ.

Baltijas līgas pamatturnīrā "Ezerzeme"/DU ieņēma piekto vietu, bet jēkabpilieši ierindojās septītajā vietā, abām komandām pārvarot ceturtdaļfinālu un pēc zaudējuma pusfinālā savstarpējā spēlē par bronzas medaļām trīs setos uzvarot "Lūšiem".

Pirms tam pamatturnīrā divas reizes pārāki bija Daugavpils volejbolisti (3-1 un 3-0), bet vienu reizi panākumu piecos setos svinēja Jēkabpils komanda.

Cīņā par bronzas godalgām spēkosies RTU/"Robežsardze"/"Jūrmala" un "Piejūra"/MSĢ.

Pērn "Ezerzeme"/DU finālsērijā ar 3-2 uzvarēja RTU/"Robežsardze"/"Jūrmala" vienību.