Foto: F64

Latvijas pludmales volejbola dueti otrdien izlozē uzzināja pretiniekus šonedēļ Jūrmalā gaidāmajā Eiropas Volejbola federācijas (CEV) 2024.gada Nāciju kausā jeb Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra.

Sieviešu turnīrā A apakšgrupā cīnīsies Polija, Čehija un Beļģija, B apakšgrupā būs Itālijas, Austrijas un Slovēnijas dueti, C apakšgrupā spēkus mēros Nīderlande, Somija un Norvēģija, bet D - Latvija, Ukraina un Lietuva.

Vīriešu turnīrā A apakšgrupā ielozēta Austrija, Spānija un Portugāle, B apakšgrupā būs Francija, Lietuva un Vācija, C apakšgrupā spēkosies Norvēģija, Šveice un Polija, bet D apakšgrupā cīnīsies Latvija, Zviedrija un Beļģija.

"Play-off" iekļūs katras grupas spēcīgākās divas izlases.

Latviju kvalifikācijā vīriešu turnīrā pārstāvēs Mārtiņš Pļaviņš/Kristians Fokerots un Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs, bet sieviešu konkurencē sacentīsies Anija Ozoliņa/Anete Namiķe un Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa.

Latvijas sieviešu duetiem ceturtdien, 13.jūnijā, paredzētas grupu spēles, bet piektdien tiks aizvadītas cīņas ceturtdaļfinālos. Savukārt vīriešu komandām ceturtdien un piektdien ir grupu spēles, bet sestdien - ceturtdaļfināli.

Pļaviņa un Fokerota duets Jūrmalā uzvarēja Latvijas pāru atlasē startam CEV 2024.gada Nāciju kausā, bet otro vietu ieņēma Bedrītis/Rinkevičs. Sieviešu konkurencē pirmo vietu ieņēma Ozoliņa/Namiķe, kurām sekoja Ozoliņa/Skrastiņa.

Nāciju kauss Jūrmalā ar divu Latvijas vīriešu un divu sieviešu pludmales volejbola pāru līdzdalību norisināsies no 13. līdz 16.jūnijam. Gan vīriešiem, gan sievietēm par vietu olimpiskajās spēlēs cīnīsies 12 komandas.

Tikai uzvarētāji gan vīriešu, gan sieviešu turnīrā nopelnīs savai valstij kvotu dalībai Parīzes olimpiskajās spēlēs. Ceļazīmi uz Olimpiādi jau nodrošinājis Latvijas sieviešu vadošais duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!