Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien bez zaudējumiem noslēdza pasaules čempionāta apakšgrupu turnīru.

F grupas spēlē ar sesto numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs/ Jānis Šmēdiņš (6.) ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:18) pārspēja nīderlandiešus Dānu Spījkersu/Kristiānu Vārenhorstu (19.), izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas un uzvarot savā apakšgrupā.

Savukārt Ruslans Sorokins/Toms Šmēdiņš (30.) citā F grupas mačā ar 1-2 (21:17, 15:21, 11:15) zaudēja austriešiem Danielam Milneram un Jorgam Vuclam (43.). Pēc šī zaudējuma šis Latvijas duets F grupā palika ceturtajā vietā, un un izslēgšanās spēlēm nekvalificējās, čempionāta kopveŗtējumā ierindojoties dalītā 37.vietā.

Atgādinām, ka sacensību izslēgšanas cīņām kvalificējas katras grupas divi labākie pāri, kā arī astoņi labākie trešo vietu ieguvēji.

Tikmēr ar 23. numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda B grupas trešajā mačā ar rezultātu 0-2 (17:21, 11:21) zaudēja brazīliešiem Alisonam Čeruti/Emanuelam Regu (2.). Neraugoties uz šo zaudējumu, Pļaviņš/Pēda B grupā ierindojās otrajā vietā un turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs.

Pļaviņš/Pēda spēles sākumā nonāca iedzinējos ar 1:5, tomēr deficītu izdevās samazināt līdz 8:10. Pēcāk brazīlieši panāca sešu punktu pārsvaru (17:11), taču latvieši turpināja cīņu, bet izglābties setā Pļaviņam/Pēdam tomēr neizdevās – 17:21.

Lai arī otrais sets sākās līdzīgā cīņā, tomēr brazīlieši ātri ieguva iniciatīvu un izvirzījās vadībā ar 7:3. Brazīlieši turpināja darboties teicami (11:4), tomēr tad arī latviešiem izdevās izrāviens, kas ļāva pietuvoties līdz 7:11. Turpinājumā laukumā dominēja brazīlieši, uzvarot otro setu ar 21:11

Atgādinām, ka latvieši pirmajā spēlē ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:16) pieveica itāļus Mateo Čečīni/ Paolo Ingrosso (26.numurs), bet otrajā cīņā ar 2-1 (21:15, 18:21, 15:12) pārspēja mājiniekus poļus Jaroslavu Lehu un Damjanu Vojtašiku (47. numurs), nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Jau vēstīts, ka Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš pirmajā spēlē Latvijas duelī uzveica Sorokinu/T.Šmēdiņu ar 2-1 (18:21, 21:17, 15:12), bet otrajā spēlē ar 2-1 (21-23, 22:20, 21:19) pārspēja austriešus Danielu Milneru un Jorgu Vuclu (43.). Tikmēr Sorokins/Toms Šmēdiņs otrajā spēlē ar 2-1 (16:21, 21:14, 17:15) uzvarēja Nīderlandes duetu Dānu Spījkersu/Kristiānu Vārenhorstu (19.).