Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien Eiropas čempionātā, kas notiek Austrijas pilsētā Bīlē, izcīnīja otro uzvaru.

Ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš otrajā D grupas spēlē ar rezultātu 2-1 (16:21, 24:22, 16:14) līdzīgā cīņā pieveica Muratu Giginoglu un Volkanu Gēgtepi no Turcijas (20).

Latviešu spēlētāji jau mača sākumā nonāca iedzinējos ar četru punktu deficītu, ko pirmajā setā tā arī neizdevās atspēlēt. Arī otro setu viņi sāka, nonākot iedzinējos ar 3:6, taču līdz tehniskajam pārtraukumam izdevās atgūt vadību 11:10. Pāris epizodes vēlāk Samoilovs/Šmēdiņš turpināja turēties priekšā – 16:14, un šo pārsvaru izdevās nosargāt arī dramatiskā seta izskaņā.

Trešajā setā Samoilovs/Šmēdiņš turpināja veiksmīgo sniegumu, izcīnot otro uzvaru turnīrā.

Grupu turnīra trešajā spēlē latvieši spēkosies ar itāļu dvīņubrāļiem Paolo un Mateo Ingroso (13). Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-1 (21:16, 20:22, 15:12) uzvarēja norvēģus Iveru Andreasu Horremu/Geiru Eithūnu.

Tikmēr B grupā Mārtiņš/Pļaviņš un Haralds Regža (18) ar rezultātu 0-2 (18:21, 19:21) piekāpās Nīderlandes pārim Aleksandram Bruveram un Robertam Mēuvsenam (2).

Pļaviņš/Regža mača pirmajā seta izskaņā atguva tikai vienu punktu no četru punktu deficīta, bet otrajā setā viņi līdz tehniskajam pārtraukumam bija izvirzījušies vadībā ar 11:10. Mača beigās viņiem tomēr neizdevās pārspēt apakšgrupas favorītus, piedzīvojot otro zaudējumu.

Viņi pirmajā spēlē ar 1-2 (17:21, 21:16, 14:16) piekāpās francūžiem Jusefam Krū/Eduāram Roulandsonam (15), bet grupas pēdējā spēlē latvieši spēkosies pret grieķiem Kociliani Georgi un Zupani Nikosu (31).