Šveices čempionāta pamatturnīru ar septiņām uzvarām pēc kārtas pabeiguši "LINDAREN Volley Luzern" volejbolisti, bet Latvijas izlases volejbolists Edvarts Buivids kļuva par meistarsacīkšu rezultatīvāko spēlētāju, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Latvijas izlases diagonālā spēlētāja Edvarta Buivida pārstāvētā "LINDAREN Volley Luzern" savā laukumā ar rezultātu 3-0 (25:17, 25:11, 25:19) pārspēja "Lutry-Lavaux Volleyball I" vienību. Buivids guva 13 punktus, četrreiz ieservēdams "eisus".

Volejbolists ar 304 punktiem kļuva par meistarsacīkšu rezultatīvāko spēlētāju pamatturnīrā. Buivids 38 punktus guvis ar servi, bet vēl 22 – blokā. Tuvākais sekotājs Ženēvas klubu pārstāvošais Kentēns Cellers sakrāja 245 punktus, 25 reizes izceldamies no serves līnijas un tāpat kā Edvarts – 22 reizes blokā.

Lucernas klubs ar 31 punktu 16 spēlēs finišēja trešajā vietā deviņu komandu konkurencē. Vienībai ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar sesto vietu ieguvušajiem "Biogas volley nafels I" volejbolistiem, kuri pamatturnīrā sakrāja 23 punktus.

Vienu uzvaru divās spēlēs Francijas spēcīgākajā līgā izcīnīja Hermana Egleskalna pārstāvētā "Tours Volley-Ball", kas vispirms savā laukumā ar rezultātu 3-0 (25:20, 25:19, 25:18) pieveica "Nantes Reze Metropole Volley", bet pēc tam piecos setos viesos ar 2-3 (16:25, 26:28, 22:25, 25:22, 12:15) piekāpās Monpeljē klubam.

Pirmajā mačā Latvijas izlases uzbrukuma līderis bija rezultatīvākais laukumā ar 19 punktiem, trīs no tiem gūstot ar bloku un vienu – ar netveramu servi. Otrajā cīņā Egleskalns ar 22 punktiem bija rezultatīvākais viesu rindās.

Iespēju papildināt punktu skaitu mājās lieliski izmantoja Romāna Sauša pārstāvētā "Arago de Sete V.B", divreiz svinot uzvaras. Vispirms ar rezultātu 3-2 (23:25, 27:25, 23:25, 25:19, 15:12) tika apspēlēts "Montpellier-Volley U.C.", bet pēc tam ar 3-1 (18:25, 25:23, 25:20, 25:22) – arī Turkuānas klubs.

Pirmajā spēlē Saušs guva deviņus punktus, pa vienam savākdams ar servi un bloku, bet otrajā viņam septiņi punkti, no kuriem viens – blokā. Pēc 20 kārtām turnīra tabulā "Tours Volley-Ball" ar 44 punktiem ieņem otro vietu līgā, no Rennas vienības atpaliekot par trim punktiem, bet Monpeljē klubu apsteidzot par pieciem punktiem.

Setas vienība ar 25 punktiem pakāpusies par divām vietām uz 11. pozīciju 14 komandu vidū. Abas Latvijas volejbolistu pārstāvētās komandas 15. februārī tiksies savā starpā.

Savukārt Krievijas čempionātā punktus abās spēlēs izcīnīja Ņižņijnovgorodas ASK ar Denisu Petrovu ierindā. Savā laukumā ar 3-1 (25:20, 26:24, 24:26, 25:17) tika apspēlēts Ufas "Ural", bet viesos ar 2-3 (29:31, 26:24, 23:25, 25:23, 10:15) nācās piekāpties Novokuibiševskas "Novai".

Latvijas izlases cēlājs uzvarā laukumā aizvadīja visu spēli, nopelnot vienu punktu blokā, bet otrajā viņš laukumā bija pirmajos trijos setos, arī vienreiz bloķējot pretinieku. Ņižņijnovgorodas klubs ar 14 punktiem 16 spēlēs saglabājis 12. vietu 14 komandu konkurencē.