Pludmales volejboliste Tīna Graudiņa Dienvidkalifornijas Universitātes komandas "Trojans" ( USC) sastāvā uzvarējusi Nacionālās koledžu sporta asociācijas finālturnīrā, kļūstot par pirmo NCAA čempioni Latvijas pludmales un klasiskā volejbola vēsturē. Pati latviete neslēpa, ka viņa ir ļoti saviļņota par šo panākumu, un emocija bija daudz citādākas nekā panākumi duetā ar Anastasiju Kravčenoku, viņa pastāstīja intervijā Latvijas Volejbola federācijas preses dienestam.

NCAA pludmales volejbola finālturnīrs norisinājās Alabamas štata Galfšorsā, Meksikas līča krastā. Katru komandu pārstāvēja 10 spēlētājas, līdz ar to mači notika piecos laukumos. "Final 8" turnīrā ar otro numuru izliktā USC vienība pārspēja "Cal Poly" (3-0), FSU (3-1) un LMU (3-1), iekļūstot finālā. Pirmajā laukumā USC panākumus kaldināja Tīna Graudiņa/Megana Krafta, uzvarot savās spēlēs.

Čempionāta finālā iekļuva USC un Kalifornijas Universitātes vienību "Bruins" (UCLA), kas jau iepriekš tika uzskatītas par galvenajām pretendentēm uz titulu. Šo universitāšu komandu savstarpējās cīņas ir Kalifornijas skaļākais derbijs NCAA vairākos sporta veidos, un pludmales volejbols te nav izņēmums.

NCAA finālā ar 3-1 triumfēja latvietes pārstāvētā komanda. Pirmajā laukumā Tīna Graudiņa/Megana Krafta uzvarēja Saviju Simo/Leksiju Denburgu (21:16, 21:17), bet izšķirošo panākumu guva Jūlija Skolza/Semija Sleitere otrajā laukumā, un šie divi USC dueti tika iekļauti turnīra simboliskajā izlasē.

Labāko trijniekā pirmoreiz iekļuva vienas pilsētas komandas: Losandželosas USC, Losandželosas UCLA, Losandželosas LMU.

Gandrīz visas ASV labākās spēlētājas ir cīnījušās studenšu mačos, pēc absolvēšanas daudzas guvušas lielus panākumus, taču tieši Latvijas pārstāve Tīna Graudiņa ir pirmā un vienīgā NCAA pludmales volejboliste, kura kvalificējusies olimpiskajām spēlēm.

"Emocijas, uzvarot NCAA finālturnīrā, bija tiešām neaprakstāmas. Tās bija citādākas nekā individuālā uzvarā ar Nastju vai pārējām Latvijas spēlētājām. Tas prieks tagad tika dalīts ar komandas biedrenēm, tādējādi tas dubultojās un atbalsojās. Bija redzams, cik daudz viņām tas nozīmē. Galu galā mēs tik ilgi bijām strādājušas, trīs gadus trenējāmies un centāmies dabūt šo titulu, beidzot tas ir izdevies. Līdz ar to biju ļoti emocionāla, vienkārši tajā brīdī pāri pārvēlās atvieglojuma un prieka vilnis," sacīja Graudiņa.

"Protams, Tokijas ceļazīmes izcīnīšana ir numur viens - pat nezinu, vai kādreiz savā dzīvē piedzīvošu tādu eiforiju," viņa turpināja. "Un šis NCAA tituls man šķiet ir varbūt pat otrajā vietā, bet negribu tā dalīt, jo katras emocijas ir citādākas."

NCAA čempionēm ir tradīcija izgriezt no tīkla gabalus sev par suvenīru un kopā skriet uz okeānu, un Graudiņai šāda tradīcija šķiet ļoti jauka. "Tik patīkami ir saglabāt sev piemiņu un atmiņas no šī turnīra, ko noteikti atcerēšos visu mūžu. Tāpēc forši, ka ir tas tīkls, cepurītes, krekliņi un tā tālāk."

Graudiņa arī slavēja savu pārinieci universitātes komandā Meganu Kraftu, kura arī ir bloķētāja.
"Megana, man šķiet, ir fantastiskākais cilvēks pasaulē. Viņa ir tik pieticīga un tik cītīga, ar viņu tik vienkārši kopā atrasties uz laukuma. Vienmēr visu cenšas izdarīt, cik labi vien var. Un turklāt viņai tas izdodas nereāli augstā līmenī. Ļoti gribētu uzslavēt viņas nervus un stabilo spēli, ņemot vērā, ka viņai ir vien 18 gadi, un bija tik labs "saidauts"! Man ļoti patika spēlēt aizsardzībā. Viņai ir tik labs bloks, kas deva lielāku skaidrību, ko darīt aizsardzībā. Šajā finālturnīrā tas man diezgan labi arī izdevās. Ir tāda sajūta, ka esmu atklājusi jaunu volejbola aspektu - tas mani iepriecina, jo ļoti mīlu volejbolu. Kā vien labāk varu šo spēli spēlēt, tā es noteikti to vēlos darīt," stāstīja volejboliste no Latvijas.

Pirms NCAA finālturnīra iepriekšējās divās savstarpējās cīņās USC piekāpās UCLA, tomēr Graudiņas komanda bija diezgan pārliecināta, ka var gūt uzvaru: "Man šķiet, ka šis gribasspēks un cīņasspars mums ļoti palīdzēja uzvarēt. Pirms tam zaudējām, jo bija pirmā nedēļa, kad mēs spēlējām kopā. Tad vēl īsti nesapratāmies un nezinājām, kā īsti jāspēlē aizsardzībā. Bet burtiski ar katru dienu mūsu spēle uzlabojās, potenciāls bija tik augsts, tā kā to zaudējumu pat īsti neskaitu.

24. maijā Graudiņa un Kravčenoka lidos uz Pasaules tūres 4 zvaigžņu posmu Sočos.

"Tagad ir plāns sakārtot pēdējās lietas Losandželosā un atvadīties no maniem draugiem, kuri visi šogad pabeidz universitāti. Droši vien viņus neredzēšu ļoti, ļoti ilgu laiku. Bez tam jāpaņem maza atpūta, jo manā dzīvē šis bija grūtākais semestris gan fiziski, gan mentāli. Lai spētu funkcionēt un ar pilnu jaudu doties tālāk, man vajag mazliet paņemt laiku sev. Pēc tam būšu Latvijā un ar Nastju trenēsimies Sočiem. Tad jau viss sāksies Pasaules tūrē," stāstīja Graudiņa.

Graudiņai un Kravčenokai jaunais treneris Gustavo Roča dosies līdzi uz visiem turnīriem Pasaules tūrē. Roča asistents būs brazīlietis Pompilio Merkadante, kurš komandai pievienosies vasaras gaitā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!