Daugavpils Olimpiskajā centrā sestdien aizvadītajā Eiropas U-22 čempionāta kvalifikācijas pēdējā cīņā Latvijas volejbolisti ar 0-3 (20:25, 18:25, 15:25) zaudēja serbiem un neiekļuva finālturnīrā.

Savukārt Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas pēdējā spēlē Latvijas volejbolistes Serbijā ar 0-3 (13:25, 8:25, 18:25) piekāpās serbietēm.

Latvijas Volejbola federācija portālu "Delfi" informēja, ka U-22 vīriešu kvalifikācijas mačā viesi sāka krietni sekmīgāk (4:11 un 10:16), Gustava Freimaņa bloks deva 14:16, pretinieki netika galā ar Freimaņa servi (16:17), tīkls palīdzēja sarūpēt eisu (17:17), tomēr serbi guva piecus punktus pēc kārtas (18:23), līdz ar to laukuma saimniekiem nācās piekāpties (20:25).

Arī otrajā setā viesi ieguva pārsvaru (8:14), mājiniekiem izdevās pietuvoties (15:17), taču serbi nostiprināja savu vadību (16:23), līdz ar to sanāca 18:25. Trešajā setā serbi sarūpēja divas četru punktu sērijas (4:10 un 5:14), bet Latvijas volejbolisti nopelnīja trīs punktus pēc kārtas (11:18) un galu galā zaudēja ar 15:25.

Latvijas izlasē Patriks Pinka guva 9 punktus, Gustavs Freimanis pievienoja astoņus (tostarp 4 bloki), bet Kristers Dardzāns sakrāja septiņus. Serbijas komandas rindās Dušans Nikoličs izcēlās ar 15 punktiem.

B grupā tādējādi uzvarēja Serbija, bet Latvija ierindojās otrajā vietā. Turpinājumā bija jāgaida rezultāti citās piecās grupās, jo finālturnīrā iekļūst arī labākie otrās vietas īpašnieki. Diemžēl paralēlajā spēlē iznākums nebija mums labvēlīgs, līdz ar to otro vietu rangā Bulgārija apsteidza Latviju.

U-22 finālturnīrs no 12. līdz 17. jūlijam notiks Polijas pilsētā Tarnovā, kur sacentīsies mājinieku izlase, sešu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un labākie otrās vietas īpašnieki. Kvalifikācijas grupās ir dažāds komandu skaits, tāpēc labāko otrās vietas ieguvēju noskaidrošanā tika ņemti vērā tikai pirmo triju izlašu savstarpējie rezultāti.

U-21 sieviešu kvalifikācijas mačā serbietes izvirzījās vadībā, Vlada Pridatko ar veiksmīgu aizsardzības darbību panāca 5:6, Elzas Rekneres bloks deva 6:6, taču pretinieces sarūpēja divas piecu punktu sērijas (8:14 un 9:19), līdz ar to pirmajā setā sanāca 13:25. Otrajā setā serbietes divas reizes guva septiņus punktus pēc kārtas (1:7 un 5:22), sagādājot Latvijas izlasei pamatīgu zaudējumu (8:25).

Trešajā setā cīņa bija līdzīgāka, Karmena Struka ar bloku panāca 9:9, taču serbietes pamazām palielināja savu pārsvaru, līdz ar to Latvijas volejbolistes zaudēja ar 18:25.

Latvijas valstsvienībā Vlada Pridatko guva 7 punktus, Megija Dambrehte sakrāja sešus, bet Serbijas komandas rindās Tara Taubnere izcēlās ar 12 punktiem.

U-21 Latvijas izlasi šajā turnīrā vadīja Andrejs Odinokovs, kuram palīdzēja olimpiskais čempions Pāvels Seļivanovs, turklāt klāt bija arī jaunapstiprinātais sieviešu izlases galvenais treneris Daniele Mario Kaprioti (Itālija).

A grupā tādējādi uzvarēja Serbija, bet otro vietu ieņēma Dānija. Latvija tur ierindojās trešajā vietā, netiekot uz U-21 finālturnīru, kas no 2. līdz 7. jūlijam norisināsies Itālijā.