Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis nākamnedēļ gaidāmo Dubaijas "ATP World Tour 500" sērijas turnīru sāks pret Uzbekistānas pārstāvi Denisu Istominu, noskaidrojies izlozē.

Gulbis, kurš pasaules rangā pašlaik atrodams 13.vietā, Dubaijas turnīrā būs izlikts ar piekto numuru, kamēr viņa pirmās kārtas pretinieks Istomins pašlaik ATP rangā ir 65.pozīcijā.

Abi tenisisti savā starpā līdz šim tikušies trīs reizes, divās no tām pārākam esot latvietim. Abu sportistu nesenākā tikšanās notika pērnā gada februārī, kad Roterdamas "ATP World Tour 500" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā Gulbis bija pārāks ar 6-4, 7-6 (7:4).

Istomina karjeras rekords ATP rangā ir 33.vieta, kas sasniegta 2012.gada vasarā, bet šosezon viņam nav pārāk veicies, jo astoņos mačos ciestas sešas neveiksmes. Pašlaik 28 gadus vecais Uzbekistānas tenisists savas karjeras laikā ne reizi nav triumfējis ATP raudzes turnīrā.

Otrajā kārtā šī pāra uzvarētājs tiksies ar ukraini Serhiju Stahovski vai Lukāšu Rosolu no Čehijas. Savukārt ceturtdaļfinālā pretī var stāties ar ceturto numuru izliktais čehs Tomāšs Berdihs, kamēr pusfinālā - pasaules pirmā rakete serbs Novāks Džokovičs.

Ar otro numuru šajā turnīrā izlikts titulētais šveicietis Rodžers Federers.

Līdz šim Gulbis Dubaijas turnīrā piedalījies tikai vienu reizi - 2011.gadā viņš cieta neveiksmi jau otrajā kārtā.

Šī gada sākumā Gulbis zaudējis visās četrās spēlēs, bet kopumā viņš cietis jau sešus zaudējumus pēc kārtas. Šonedēļ latvietis piedalījās Marseļas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, kur otrās kārtas mačā ar 3-6, 4-6 zaudēja mājiniekam Žeremī Šardī, līdz ar to noliekot turnīra uzvarētāja pilnvaras. Ja Gulbja neveiksmīgais sezonas sākums ievilksies, sagaidāms, ka viņš strauji zaudēs iegūtās pozīcijas ATP rangā.

Pirms gada Gulbis šajā laikā spēlēja Akapulko "ATP World Tour 500" sērijas turnīrā, kur tika līdz ceturtdaļfinālam, tāpēc viņam šoreiz jāaizstāv 90 ranga punkti.