ASV tenisiste Serēna Viljamsa (WTA 8.) trešdien smagā spēlē pārvarēja Francijas atklātā tenisa čempionāta otro kārtu, svinot uzvaru pret Rumānijas pārstāvi Mihaelu Buzarnesku (WTA 174).

39 gadus vecā Viljamsa pretinieci pārspēja ar rezultātu 6-3, 5-7, 6-1, iekļūstot turnīra trešajā kārtā.

Amerikāniete, rezultātam esot 5-6 otrajā setā, zaudēja serves geimu, bet reabilitējās nākamā seta ievadā, kad viņa uzvarēja trīs saspringtos geimos pēc kārtas.

Buzarnesku turnīrā piedalījās, pateicoties "aizsargātajam reitingam", bet savainojuma dēļ rangā nokritusi līdz 174. vietai. Rumānijas tenisiste gan spēja Viljamsai sagādāt pietiekami lielu izaicinājumu.

"Viņa ir ļoti prasmīga un labi spēlē tieši uz šī seguma, tāpēc zināju, ka nebūs viegli. Esmu priecīga tikt tālāk," pēc spēles atzina Viljamsa.

Viljamsa, kura kopš bērna laišanas pasaulē uz māla seguma spēlējusi reti, "French Open" tālāk par ceturto kārtu nav tikusi kopš 2016. gada. Amerikāniete joprojām tiecas pēc 24. titula "Grand Slam" turnīros, kas ļautu sasniegt austrālietes Margaretas Kortas rekordu.

Nākamajā kārtā Viljamsa tiksies ar tautieti Danielu Kolinsu (WTA 50.), kura divos setos ar rezultātu 6-0, 6-2 pieveica ukrainieti Angelinu Kaļiņinu (WTA 139.).

Krievijas pārstāve Darja Kasatkina (WTA 37.) sagādāja pārsteigumu, tikai vienā stundā un 16 minūtēs pārliecinoši pārspējot Šveices tenisisti Belindu Benčiču (WTA 11.), savukārt čehiete Markēta Vondroušova (WTA 20.) stundā un divās minūtēs pieveica Francijas pārstāvi Harmoniju Tanu (WTA 149.) – rezultāts 6-1, 6-3.

Baltkrievijas tenisiste Arina Sabaļenka (WTA 4.) pārvarēja sarežģītu spēles ievadu pret tautieti Aleksandru Sasnoviču (WTA 103.), abām tenisistēm zaudējot pirmos trīs serves geimus. Sabaļenka spēlē uzvarēja ar rezultātu 7-5, 6-3.

Trešdien laukumā devās arī baltkrieviete Viktorija Azarenka (WTA 16.), kura ar 7-5, 6-4 pārspēja 18 gadus veco Dānijas tenisisti Klāru Tausoni.

Francijas atklātais čempionāts Parīzē uz māla seguma notiek no 30. maija līdz 13. jūnijam