Pagājušā gada Austrālijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāja Naomi Osaka (WTA 14.) pirmdien ar pārliecinošu uzvaru uzsāka dalību šī gada "Australian Open" turnīrā.

Osaka uzvarēja pirmos piecus geimus, un ar rezultātu 6-3, 6-3 pārspēja 20 gadus veco kolumbieti Kamilu Osorio (WTA 50.).

Osaka pērn garīgās veselības labad ieturēja četru mēnešu ilgu pārtraukumu. Tenisiste tāpēc turnīrā piedalās kā ar 13. numuru izsēta sportiste.

"Ņemot vērā apstākļus, domāju, ka spēlēju diezgan labi," medijs BBC citē Osaku, kura turnīrā triumfēja arī 2019. gadā. "Esmu priecīga šeit atrasties un redzēt visu publiku."

Osaka nākamajā kārtā tiksies ar amerikānieti Medisonu Brenglu (WTA 54.), kura pirmajā kārtā pieveica Ukrainas tenisisti Dajanu Jastremsku (WTA 144.). Brengla brīdī, kad Jastremska atteicās turpināt spēli, bija vadībā ar rezultātu 6-1, 0-6, 5-0.

Savukārt pirmajā kārtā izstājās ar 18. numuru izsētā Koko Gofa (WTA 16.), kura ar rezultātu 4-6, 2-6 piekāpās Ķīnas sportistei Cjanai Vanai. 30 gadus vecā ķīniete otrajā setā bija vadībā pat ar 5-0, pietiekami pārliecinoši pārspējot 17 gadus veco ASV zvaigzni.

Divkārtējā turnīra čempione Viktorija Azarenka (WTA 25.) no Baltkrievijas vien 65 minūšu laikā ar rezultātu 6-3, 6-1 uzvarēja ungārieti Pannu Udvardiju (WTA 95.). Nākamo kārtu sasniedza arī Grieķijas sportiste Marija Sakari (WTA 9.), kura ar 6-4, 7-6 (7:2) pieveica Vācijas tenisisti Tatjanu Mariju (WTA 285.), bet Eļina Svitoļina (WTA 17.) ar 6-1, 7-6 (7:4) uzvarēja francūzieti Fionu Ferro (WTA 101.).

Vēlāk spēli noslēdza ar pirmo numuru izsētā mājiniece Ešlija Bārtija (WTA 1.), kura ar rezultātu 6-0, 6-1 sagrāva Ukrainas tenisisti Ļesju Curenko (WTA 120.).

Ziņots, ka pirmo kārtu pārvarēja arī Latvijas pārstāve Jeļena Ostapenko, kura zaudēja pirmo setu, bet atspēlējās pret Slovākijas pārstāvi Annu Karolīnu Šmīdlovu.