Latvijas vadošā tenisiste Jeļena Ostapenko (WTA 13.) otrdien uzsāka dalību Romas WTA turnīrā, pirmās kārtas spēlē pārliecinoši piekāpjoties amerikānietei Lorenai Deivisai (WTA 102.).

Ostapenko vienu stundu un desmit minūšu ilgajā spēlē zaudēja ar rezultātu 2-6, 3-6.

Latvijas tenisiste pirmajā setā spēles ritmu tā arī neatrada. Neveiksmīga servēšana uzreiz piespieda piekāpties serves geimā un nonākt iedzinējas lomā. Rezultātam esot 1-3, Ostapenko uz brīdi beidzot uzspieda savu spēli, taču pēc lieliska Deivisas sitiena geimā piekāpās.

Pāris geimi vismaz radīja iespaidu, ka spēle kļūs līdzvērtīgāka, bet tam sekoja savu kļūdu dēļ zaudēts serves geims, kā arī bez pretargumentiem zaudēts pēdējais seta geims. Pirmajā setā Ostapenko izpildīja desmit netveramus sitienus, bet 13 reizes pieļāva nepiespiestas kļūdas.

Arīdzan otrajā geimā Ostapenko zaudēja pirmo serves geimu. Par pavērsiena punktu varēja kļūt seta vidusdaļa, kad Ostapenko atspēlēja breikbumbu, bet tad jau pirmo reizi lauza pretinieces servi, pārliecinoši panākot 3-3. Taču tenisisti atkal piemeklēja neveiksmes, izpildot serves, kuras pārvarēja amerikāniete, svinot mazliet negaidītu uzvaru.

Jeļena Ostapenko zaudējumus piedzīvojusi jau piecās spēlēs pēc kārtas, pēdējos četros turnīros nepārvarot pirmo kārtu. Pēdējo uzvaru tenisiste izcīnīja 24. februārī. Tiesa, Ostapenko šī perioda laikā plaukstas savainojuma dēļ vienu mēnesi aizvadīja bez spēlēm.

Tenisisti pulksten 15.30 sagaida dalība dubultspēļu turnīrā, kur Ostapenko spēlēs vienā pārī ar čehieti Karolīnu Plīškovu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.