Foto: LETA

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) pasaules rangā pirmdien ir pakāpusies vēl par vienu vietu un ieņem 15.pozīciju.

Ostapenko pēc Vimbldonas čempionāta kortā atgriezās iepriekšējā nedēļā, Toronto "WTA 1000" sērijas turnīrā tiekot līdz otrajai kārtai.

Par vienu vietu pakāpusies arī Darja Semeņistaja (274.), bet nākamā rangā cīņā par Latvijas otrās raketes godu ir Daniela Vismane (275.), kura pakāpusies par divām vietām. Diāna Marcinkēviča saglabājusi savas pozīcijas (314.), bet Anastasija Sevastova atkāpusies par četrām vietām (509.). Kamilla Bartone ir vietu (557.), bet Anna Ozerova - deviņas vietas augstāk (937.). Līga Dekmeijere ir noslīdējusi septiņas vietām zemāk (1187.), bet Margarita Ignatjeva ir pakāpusies par 50 vietām (1335.).

WTA ranga līderes godā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kurai seko Igaunijas pirmā rakete Anete Kontaveita. Savukārt trešo vietu no spānietes Paulas Badosas pēc nedēļas pauzes ir atkarojusi grieķiete Marija Sakari. Piekto vietu ieņem tunisiete Onsa Žabēra, bet sesto pēc uzvaras Toronto turnīrā un deviņu vietu lēciena rangā - ranga bijusī līdere rumāniete Simona Halepa. Par vienu vietu uz leju ir noslīdējušas neitrālā sportiste Arina Sabaļenka, amerikāniete Džesika Pegula, spāniete Garvinje Mugurusa un neitrālā tenisiste Darja Kasatkina, no labāko desmitnieka izkrītot ASV tenisistei Denielai Kolinsai.

Arī dubultspēļu rangā Ostapenko ieņem 15.vietu, saglabājot iepriekšējās nedēļas pozīcijas, bet ranga galvgalī nostājusies ASV tenisiste Korija Gofa, kura izcīnīja uzvaru Toronto turnīrā pārī ar Pegulu.

Marcinkēviča piedzīvojusi vienas vietas kritumu (239.), vienu vietu augstāk ir Vismane (248.), Bartone zaudējusi astoņas pozīcijas (334.), Semeņistaja ir pakāpusies par trim vietām (417.), Špaka - par četrām vietām (923.), Elza Tomasi - par piecām vietām (963.), bet Dekmeijere - par trim vietām (1052.). Ignatjeva rangā noslīdējusi par četrām vietām zemāk (1235.), Sevastova pakāpusies par vienu vietu augstāk (1373.), bet Ozerova - par 48 vietām (1403.), kamēr Denīza Marcinkēviča atkāpusies par piecām vietām (1544.).

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir noslīdējis divas vietas zemāk un ieņem 269.vietu.

Gulbis pagājušajā nedēļā piedzīvoja neveiksmi Sanmarīno "Challenger" turnīra pirmajā kārtā.

Latvijas otrā rakete Roberts Štrombahs pakāpies par 12 vietām un ieņem 559.pozīciju, bet kritumu piedzīvojuši pārējie latvieši rangā. Kārlis Ozoliņš atrodas 112 vietas zemāk nekā pirms nedēļas (1178.), taču ir kļuvis par Latvijas trešo raketi, jo vēl iespaidīgāku kritumu ir piedzīvojis Mārtiņš Podžus, kuram ir 285 vietu kritums, salīdzinot ar nedēļu iepriekš (dalīta 1293.). Mārtiņš Rocēns atrodas 300 vietas zemāk (dalīta 1782.), bet Jānis Podžus ir izkritis no ranga.

Līderpozīcijās joprojām atrodas neitrālais sportists Daņiils Medvedevs, otro vietu ieņem Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, trešo un ceturto - Spānijas tenisisti - attiecīgi Rafaels Nadals un Karloss Alkarass. Uz piekto vietu pēc pusfināla sasniegšanas Monreālas "ATP 1000" sērijas turnīrā pakāpies norvēģis Kaspers Rūds, sesto vietu saglabājis serbs Novaks Džokovičs, bet septīto ieņem grieķis Stefans Cicips, kurš apmainījies vietām ar Rūdu. Astotais ir neitrālais sportists Andrejs Rubļovs, devīto vietu ieņem kanādietis Fēlikss Ožē-Aljasims, bet desmito vietu - polis Huberts Hurkačs, kuram Rūds zaudēja Monreālā un kurš finālā ar 6-3, 3-6, 3-6 piekāpās spānim Pavlo Karreno Bustam, kurš pēc deviņu vietu kāpuma ieņem 14.vietu.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā Štrombahs zaudējis vienu vietu (734.), bet par 25 vietām augstāk nekā iepriekš ir Ozoliņš (792.) un par 127 vietām - Rocēns (1367.).

Rangu pametuši J.Podžus un M.Podžus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!