Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko jaunajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pasaules vienspēļu rangā pirmdien ir pakāpusies par divām pozīcijām un ieņem 17. vietu.

Tikmēr dubultspēlēs Ostapenko atkāpusies par divām vietām un šobrīd ir devītajā pozīcijā.

2022.gada sezonas vērtējumā Ostapenko vienspēlēs pakāpās uz 18.pozīciju, bet dubultspēlēs ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku joprojām ieņem trešo vietu. Aizvadītajā nedēļā Ostapenko sasniedza Seulas "WTA 250" turnīra finālu, kurā piekāpās neitrālajai sportistei Jekaterinai Aleksandrovai (WTA 24.).

Vēl Daniela Vismane rangā pakāpusies par astoņām pozīcijām (266.), bet Darja Semeņistaja - par divām (286.), bet Diāna Marcinkēviča - par vienu (307.), bet sešas vietas atguvusi pauzi netisā paņēmusī Anastasija Sevastova (531.). Kamilla Bartone ir 13 pozīcijas zemāk (584.), Anna Ozerova zaudējusi 43 vietas (944.), deviņu pozīciju kāpums ir Līgai Dekmeijerei (1168.), kamēr Margarita Ignatjeva pakāpusies par astoņām vietām uz augšu (1400.).

WTA ranga līderes godā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kura triumfēja ASV atklātajā čempionātā, bet otro vietu ieņem tunisiete Onsa Žabēra, kamēr trešā ir spāniete Paula Badosa, kura šonedēļ rangā apsteigusi Igaunijas pirmo raketi Aneti Kontaveitu. Piekto vietu saglabā amerikāniete Džesika Pegula, bet sestā ir neitrālā sportiste Arina Sabaļenka, kas par pozīciju uz leju nobīdījusi grieķieti Mariju Sakari, astotā joprojām ir Koko Gofa no ASV, devītā - sezonu noslēgusī rumāniete Simona Halepa, bet labāko desmitnieku noslēdz Francijas sportiste Karolīne Garsija.

Dubultspēļu rangā Latvijas otrā rakete ir Marcinkēviča, kura pakāpusies par 13 vietām augstāk uz 220.pozīciju. Piecas pozīcijas zaudējusi Vismane (260.), par 63 vietām uz augšu pakāpusies Semeņistaja (329.), bet par piecām - Bartone (375.). Kāpums rangā arī pārējām Latvijas tenisistēm - trīs pozīcijas ieguvusi Patrīcija Špaka (900.), desmit vietu kāpums ir Elzai Tomasei (945.), septiņas vietas atguvusi Dekmeijere (1028.), 53 pozīcijas augstāk ir Ozerova (1355.), 12 vietas atguvusi Ignatjeva (1340.), bet Denīzai Marcinkēvičai sešu vietu uzlabojums (1513.).

Savukārt Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā pakāpies par vienu vietu un ieņem 296.pozīciju.

Latvijas otrā rakete Roberts Štrombahs arī pakāpies par vienu vietu (562.), Kārlis Ozoliņš ir sešas pozīcijas augstāk (dalīta - 1209.), Mārtiņš Podžus palicis dalītā 1616.vietā un Mārtiņš Rocēns noslīdējis par vienu vietu (dalīta 1858.).

Pasaules ranga pirmajā desmitniekā notikusi tikai viena izmaiņa - no 11.uz desmito vietu pakāpies itālietis Janiks Siners.

Ranga pirmais numurs ir spānis Karloss Alkarass, tālāk seko norvēģis Kaspers Rūds, trešo vietu ieņem Spānijas tenisists Rafaels Nadals, bet labāko četrinieku noslēdz neitrālais sportists Daņiils Medvedevs. Tālāk seko Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, grieķis Stefans Cicips, serbs Novaks Džokovičs, brits Kemerons Norijs un neitrālais sportists Andrejs Rubļovs.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā Štrombahs noslīdējis zemāk par trim vietām (769.), Miķelis Lībietis zaudējis septiņas pozīcijas (895.), Ozoliņš šoreiz atkāpies par 442 vietām (1003.), bet Rocēns noslīdējis 12 vietas zemāk (1428.).

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !