Foto: F64

Latvijas tenisists Kārlis Ozoliņš, aizvadot izšķirošo Deivisa kausa "play-off" dueļa vienspēli, apzinājies mača vērtību, taču nejutis papildu satraukumu, pēc neveiksmes teica Ozoliņš.

Ernestam Gulbim atvadoties no Latvijas vīriešu tenisa izlases, Latvijas komanda svētdien Deivisa kausa "play-off" duelī "Arēnā Rīga" ar rezultātu 2-3 zaudēja Izraēlai.

Pēc sestdienas vienspēlēm Latvijas izlase bija vadībā ar 2-0, taču svētdien zaudēja kā vienīgo dubultspēli, tā arī pārējās divas vienspēles, tādējādi piekāpjoties ar 2-3. Nākamo dueli Latvijas tenisisti aizvadīs Pasaules otrajā grupā.

Dueļa uzvarētājs izšķīrās vienspēlē, kurā Ozoliņš (ATP 1215.) ar rezultātu 7-6 (7:5), 2-6, 4-6 zaudēja Danielam Cukermanam (ATP 367.). Piektā dueļa spēle ilga gandrīz divarpus stundas un Ozoliņš neslēpa, ka bijis grūti aizvadīt tik garu maču ar ilgām izspēlēm.

"Es varēju tā nospēlēt vienu vai divas izspēlēs, bet veselu geimu es nevarēju tā aizvadīt. Es centos spēlēt īsāk, bet viņš turpināja skriet un visu vilkt, kas viņam arī izdevās," preses konferencē stāstīja Ozoliņš.

Tāpat tenisists pirms mača, lai gan apzinājās, cik nozīmīga ir šī spēle, nejutis papildu stresu. "Spēlējot, nebija stress vai panika. Izejot laukumā, apzinājos mača vērtību, ka tā ir izšķirošā spēle. Tas man netraucēja spēlēt," viņš piebilda.

Neskatoties uz to, ka otrajā un trešajā setā viņa pretinieks spēlēja pārliecinošāk, viņš atklāja, ka neko daudz nebija mēģinājis izmainīt savā pieejā šim mačam, jo pretinieks turpinātu uzspiest savu ātro spēles stilu.

"Baigi daudz variantu nebija, jo viņš jebkurā gadījumā liktu man skriet un spēlēt. Izspēles paliktu tikai garākas," norādīja tenisists. "Vienīgais variants būtu jau no paša sākuma sist visas bumbas no visa spēka, bet tas nekur tālu neaizvestu. Nezinu, ko es varēju izdarīt labāk, jo centos visu izdarīt."

Ozoliņš kopā ar Ernestu Gulbi svētdien devās kortā arī dubultspēlē, kurā ar rezultātu 3-6, 3-6 piekāpās Edanam Lešemam un Danielam Cukermanam. Pats tenisists norādīja, ka lielāku iespaidu pēc mača atstāja nevis nogurums, bet zaudējuma fakts.

"Fiziski tas neko neatņēma, bet tas, ka mēs uzreiz nepabeidzām maču, tad arī radās nedaudz stress. Arī Robertam neaizgāja uzreiz spēle," izcēla Ozoliņš. "Mentāli man vajadzēja koncentrēties no jauna, jo mums bija sajūta, ka varam visu pabeigt jau ar dubultspēli."

Septembrī Latvijas tenisisti Lielupē Pasaules otrās grupas duelī ar 3-2 uzvarēja Dominikānas Republiku. Tikmēr Izraēla pirmās grupas duelī ar 1-3 atzina Čehijas pārākumu.

Izraēla pasaules rangā atrodas 34.vietā, bet Latvija ieņem 55.vietu.

Mača uzvarētāji nākamo spēli aizvadīs Pasaules pirmajā grupā, bet zaudētāji - otrajā grupā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!