Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko atguvusi vienu pozīciju un Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) pasaules rangā šonedēļ ieņem 25. vietu. Vīriešu rangā šāds pats kāpums arī Ernestam Gulbim.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja zaudējusi divas vietas un tagad ieņem 222.pozīciju.

Vienas vietas kritumu piedzīvojušas Daniela Vismane (293.) un Diāna Marcinkēviča (389.), kamēr Kamila Bartone pakāpusies par divām vietām uz augšu un ieņem 648.pozīciju. Vēl Anna Ozerova (965.) rangā zaudējusi desmit vietas, bet Margarita Ignatjeva atkāpusies par deviņām vietām zemāk uz 1303.pozīciju.

Ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Pirmā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kurai seko neitrālā tenisiste Arina Sabaļenka. Trešā ir ASV tenisiste Džesika Pegula, ceturtā - tunisiete Onsa Žabēra, bet piekto vietu saglabā Francijas sportiste Karolīne Garsija. Sestā ir Koko Gofa no ASV, septīto pozīciju ieņem grieķiete Marija Sakari, astotā ir neitrālā tenisiste Darja Kasatkina, devītā - šveiciete Belinda Benčiča, bet labāko desmitnieku noslēdz Jeļena Ribakina no Kazahstānas.

Dubultspēlēs Ostapenko saglabā desmito vietu, kamēr Vismane pakāpusies par sešām vietām augstāk uz 238.pozīciju. Tikmēr Marcinkēviča zaudējusi trīs vietas un ir 250.pozīcijā, bet četras pozīcijas zemāk nekā nedēļu iepriekš ir Semeņistaja (260.). Bartone (515.) zaudējusi trīs vietas, Patrīcija Špaka, Elza Tomase (abām dalīta 903.) katra noslīdējusi astoņas vietas zemāk, septiņas vietas zemāk ir Denīza Marcinkēviča (937.), par 11 pozīcijām zemāk ir Ignatjeva (1227.), 37 vietas zaudējusi Līga Dekmeijere (1237.), bet Ozerova atkāpusies par piecām vietām un ieņem 1364.pozīciju.

Tikmēr Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā atguvis vienu pozīciju un ieņem 372.vietu.

Latvijas otrā rakete Roberts Štrombahs tikmēr atguvis 12 vietas un šonedēļ ieņem 480.pozīciju, Kārlis Ozoliņš (1226.) ir par septiņām vietām zemāk nekā iepriekš, bet Mārtiņš Rocēns pakāpies par vienu vietu uz dalītu 1857.pozīciju.

Līderpozīciju saglabā serbs Novaks Džokovičs, otrais ir spānis Karloss Alkarass, trešais - grieķis Stefans Cicips, ceturtais - norvēģis Kaspers Rūds, bet piekto vietu saglabā amerikānis Teilors Frics. Neitrālais tenisists Daņiils Medvedevs apsteidzis savu tautieti Andreju Rubļovu un ir sestais, no desmitās uz astoto vietu pakāpies dānis Holgers Rūne, par vienu pozīciju zemāk uz devīto vietu noslīdējis spāņu veterāns Rafaels Nadals, bet labāko desmitnieku noslēdz kanādietis Fēliks Ožē-Aljasims, kurš zaudējis vienu vietu.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā Miķelis Lībietis veicis vienas vietas kāpumu un tagad ieņem 324.pozīciju, tikmēr četras vietas zaudējis Štrombahs (587.), par 11 vietām zemāk ir Ozoliņš (1209.), bet Rocēns atkāpies par četrām pozīcijām uz dalītu 1550.vietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!