Fоtо: Imago Sport/Scanpix/LETA

"McLaren" pilots Lando Noriss piektdien bija ātrākais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas piektā posma - Ķīnas "Grand Prix" - sprinta kvalifikācijā un sestdien sprinta sacīksti sāks no pirmās pozīcijas.

Lietainos laikapstākļos Noriss sprinta kvalifikācijā savu ātrāko apli veica minūtē un 57,940 sekundēs. Zaudējot 1,261 sekundi, otrajā vietā viņam sekoja "Mercedes" pārstāvis Lūiss Hamiltons, bet trešais bija "Aston Martin" pilots Fernando Alonso, uzreiz ārpus labāko trijnieka paliekot Maksam Verstapenam ("Red Bull").

Noriss slidenajā trasē bija ātrākais arī iepriekšējos lidojošā apļa mēģinājumos, tomēr viņš pēdējā pagriezienā nekādi nespēja noturēties trasē. Ar pēdējo piegājienu viņš uzrādīja ātrāko rezultātu, kas ļaus sprintā startēt no pirmās vietas.

Visi piloti trešajā kvalifikācijas daļā ar grūtībām mēģināja savaldīt savas formulas, jo trases segums bija ļoti slidens. Pirms sacensībām trase tika apstrādāta ar bitumenu, un lietus laikā tas situāciju pilotiem sarežģīja.

Piektais sprinta kvalifikācijā bija Karloss Sainss ("Ferrari"), sesto labāko rezultātu sasniedza Serhio Peress ("Red Bull"), septīto vietu ieņēma Šarls Leklērs ("Ferrari"), astotajā pozīcijā ierindojās Oskars Piastri ("McLaren"), bet devītais un desmitais bija attiecīgi Valteri Botass ("Alfa Romeo") un Guaņju Džou ("Alfa Romeo").

Sprinta kvalifikācijas otrā daļa aizkavējās pēc tam, kad trases malā sāka degt zāle. Arī pirms tam treniņš uz laiku tika apturēts degošas zāles dēļ.

Piektdien tika aizvadīts arī vienīgais treniņš, kurā labāko rezultātu sasniedza Lenss Strols, aiz sevis atstājot Piastri un Verstapenu.

Sestdien norisināsies sprinta sacīkste un kvalifikācija galvenajai sacīkstei, kas paredzēta svētdien.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !