Foto: MXGP

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta piektā posma - Portugāles "Grand Prix" - sacensībās prestižākajā MXGP klasē, svinot pirmo panākumu karjerā augstākajā līmenī.

Abos braucienos Jonass finišēja otrais.

Lietainajos laikapstākļos notikušajā pirmajā braucienā dubļainajā un mālainajā trasē "Standing Construct Honda" braucējs Jonass pirmajā aplī nostiprinājās piektajā pozīcijā, bet pēc spāņa Horhes Prado kritiena viņš pakāpās uz ceturto vietu.

Apmēram desmit minūtes pirms brauciena beigām no sacensībām izstājās nīderlandietis Džefrijs Herlingss, kurš no pirmā apļa bija līderpozīcijā, bet apstāšanās brīdī bija otrais. Jonass pakāpās par vēl vienu pozīciju un noslēdzošajā aplī apdzina arī nokritušo francūzi Romēnu Fevru, latvietim piekāpjoties tikai Timam Gajseram no Slovēnijas.

Otrā brauciena laikā trasē nelija un pēc starta Jonass bija aizmugurē tikai nīderlandietim Džefrijam Herlingsam. Sacīkstes ievadā krita gan Gajsers, gan Prado, abiem izstājoties no cīņas par augstvērtīgu pozīciju.

Herlingss nostiprinājās pirmajā pozīcijā, trešajā pozīcijā esošais Fevrs brauciena beigās sāka pietuvoties Jonasam, taču arī viņš kļūdījās un apstājās kalnā. Trešais aiz Jonasa finišēja norvēģis Kornēliuss Tendels.

"Man nav vārdu," pēc sacensībām teica Jonass. "Apstākļi bija ļoti smagi, bet man vienmēr patīk braukt tādos. Komanda ļoti smagi pastrādāja un starp braucieniem nomainīja man dzinēju. Bez viņiem es nebūtu bijis šeit."

Posma ieskaitē Jonass tika pie 44 punktiem, kas deva pirmo vietu, 38 punkti bija Fevram, 36 punkti - Gajseram.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 252 punktiem ir Gajsers, otro vietu ar 238 punktiem ieņem Prado, tālāk ar 220 punktiem ir Fevrs, ceturtais ar 198 punktiem ir Herlingss, bet piektajā vietā ar 192 punktiem atrodas Jonass.

Iepriekšējā sezonā kopvērtējumā uzvarēja spānis Horhe Prado, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru un šveicieti Žeremī Sīveru, bet Jonass ar vairākiem savainojumiem ierindojās 19.vietā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!