Foto: Publicitātes foto

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien Spānijā pasaules motokrosa čempionāta Galisijas "Grand Prix" sacensībās MXGP klasē ierindojās devītajā vietā.

Uzvaru gan kvalifikācijā, gan abos braucienos un posmā izcīnīja spānis Horhe Prado, sakrājot 50 punktus.

Ar 40 punktiem otrais bija Nīderlandes pārstāvis Džefrijs Herlingss, bet trešais - francūzis Romēns Fevrs.

Jonass ar 23 punktiem ierindojās devītajā vietā.

"Standing Construct Honda" braucējs Jonass pirmajā braucienā finišēja devītajā vietā. Latvietis pirmo apli pabeidza desmitajā vietā, nākamajā apsteidza zviedru Īsaku Giftingu, ceturtajā aplī pakāpās vēl vietu augstāk, apsteidzot norvēģi Korneliusu Tendelu, bet nākamajā aplī Latvijas motosportistu apsteidza neveiksmīgi startējušais pasaules čempionāta līderis slovēnis Tims Gajsers.

Devītajā aplī tika apdzīts nīderlandietis Braiens Bogerss, bet 12.minūtē Jonasu apsteidza nīderlandietis Glens Koldenhofs.

Uzvaru braucienā izcīnīja spānis Horhe Prado, kurš par 2,036 sekundēm apsteidza francūzi Romēnu Fevru un par 2,599 sekundēm - nīderlandieti Kalvinu Flānderenu.

Jonass Prado zaudēja 52,013 sekundes.

Otrajā braucienā pirmos 12 apļus veica 11.vietā, 13.aplī apdzenot zviedru Īsaku Giftingu un finišējot desmitajā vietā. Viņš Prado braucienā zaudēja minūti un 4,467 sekundes.

Prado par 2,880 sekundēm apsteidza Herlingsu un par 10,110 sekundēm - slovēni Timu Gajseru.

Jau ziņots, ka sestdien kvalifikācijā Jonass ieņēma devīto vietu, uzvaru svinot Prado. Arī svētdien pirmajā braucienā Prado bija pirmais, bet Jonass - devītais.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 298 punktiem ir Gajsers, otro vietu ar 296 punktiem ieņem Prado, bet 267 punkti ir Fevram. Ceturtais ar 246 punktiem ir Herlingss, bet piektajā vietā ar 217 punktiem atrodas Jonass.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!