Pirmā perioda piektajā minūtē Kanādas izlases uzbrucējs izdarīja bīstamu metienu pēc kura Kurta Lindstrēma vadīto komandu no vārtu zaudējuma glāba tikai Sergeja Naumova meistarība. Astotajā minūtē pēc kārtējās Latvijas komandas aizsargu kļūdas Kanādas izlasi vadībā izvirzīja Brets Šlēgers. Perioda 14.minūtē Latvijas izlasei izdevās rezultātu izlīdzināt - Sergeja Žoltoka piespēli izmantoja Grigorijs Panteļejevs - 1:1. Atlikušajās pirmā perioda minūtēs Latvijas izlase nespēja realizēt vairākas izdevības izvirzīties vadībā. Pēc pirmā perioda neizšķirts rezultāts -1:1.

Otro periodu aktīvāk iesāka Latvijas izlases hokejisti, kas izdarīja vairākus bīstamus metienus pa Kanādas izlases vārtiem, tomēr mača 30.minūtē pie vārtu guvuma tika kanādietis Endijs Makdonalds, izvirzot savu komandu vadībā ar rezultātu 2:1. Perioda turpinājumā Latvijas izlases aizsargi pavirši spēlēja aizsardzībā, un kanādieši divas reizes neizmantoja ļoti labas vārtu gūšanas izdevības. Pēc otrā rezultāts 2:1 Kanādas izlases labā

Jau trešā perioda otrajā minūtē Latvijas izlase zaudēja trešos vārtus. Kanādas izlases pārsvaru palielināja Ričards Matvičuks. Kanādieši saglabāja teritoriālo pārsvaru arī turpmākajā spēles gaitā un perioda devītajā minūtē guva ceturtos vārtus - ar rezultatīvu raidījumu izcēlās Ēriks Brīvers. Trešā perioda otrajā pusē teritoriālo pārsvaru saglabāja Kanādas izlase, taču vārtus šajā spēlē vairs neguva neviena komanda.

Latvijas izlases vārtus šajā spēlē sargāja Sergejs Naumovs, bet par Kanādas valstsvienības vārtu drošību gādāja Žans Sebastjēns Žigērs.

Lindstrēms: vajadzēja vairāk mest pa vārtiem

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Kurts Lindstrēms pēc sestdienas spēles, uzsvēra, ka vajadzējis izdarīt vairāk metienus pa vārtiem.

"Spēle bija laba," Lindstrēms citēts oficiālajā čempionāta interneta mājas lapā, "bet viņi bija spēcīgākā komanda. Mēs pārāk daudz izdarījām piespēles, kad radās labas iespējas. Kanādieši to nedara - viņi met."

"Mēs centāmies spēlēt Ziemeļamerikas stila hokeju," atzina Kanādas izlases kapteinis Raians Smits, "un mums ir ļoti ātra komanda."

Kanādas hokejisti izbrīnīti par latviešu faniem

Kanādas hokejisti pēc spēles izteica pārsteigumu par skaļajiem un nenogurdināmajiem latviešu līdzjutējiem. "Uz ledus, sarunājoties, neko dzirdēt nevarēja," Kanādas interneta portāls "tsn.ca" citē Kanādas izlases kapteini Raianu Smitu. "Bija jauki starp periodiem ieiet ģērbtuvē, vismaz ausīs beidza zvanīt."

"Nekad neko tādu redzējis nebiju. Tas bija traki. Viņi tiešām īsti atbalstīja komandu," teica Kanādas izlases aizsargs Ēriks Brīvers.

"Tas sākās jau, kad bija iesildīšanās, un nebeidzās," ar sajūsmu atzina Ričards Matvičuks.

"tsn.ca" uzsver, ka Latvijas izlases līdzjutēji bijis "tas sestais vīrs laukumā, ko pieveikt visgrūtāk".

"Arēna sašūpojās, kad uz ledus izgāja Latvijas izlase. Skaļi bija visu spēles laiku, un pat tiesneša svilpi dzirdēt bija grūti," raksta "tsn.ca".