Jaunzēlandes regbija izlase sestdien Hamiltonā ar 28:13 (15:10) pieveica Argentīnu, izvirzoties Regbija čempionāta vadībā.

Pirms spēles bukmeikeri ļoti optimistiski paredzēja "All Blacks" uzvaru ar vismaz 28 punktu pārsvaru, taču viesi jau spēles sākumā parādīja, ka nekāda vieglā pastaiga mājiniekiem nav gaidāma – 4. minūtē Huans Manuels Legizamons ar piezemējumu noslēdza argentīniešu uzbrukumu (0:7).
Jāpiebilst, ka pēdējās trijās spēlēs Jaunzēlandē tieši argentīnieši ir pirmie guvuši piezemējumu – 2012. gadā pirmajā Regbija čempionātā (5:21) un 2011. gada Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā (10:33).

Tomēr pamazām mājinieki sāka pārvērst punktos savu pārsvaru laukumā – Āronam Smitam gūstot divus piezemējumus un Danielam Kārteram realizējot soda sitienu, uz ko viesi spēja atbildēt vien ar Nikolasa Sančesa soda sitienu. Otrajā puslaikā mājinieki nostiprināja savu pārsvaru ar Džuliana Saveas piezemējumu, kā arī Kārtera un viņu nomainījušā Bodena Bareta soda sitieniem, savukārt visu labā otrajā puslaikā vienīgos punktus guva Sančess. Atzinīgi jāatzīmē argentīniešu aizsardzība, kas neļāva jaunzēlandiešiem gūt vairāk piezemējumu, kas mājiniekiem dotu bonusa punktu. Turklāt pielijušajā laukumā jaunzēlandiešiem bija grūtāk demonstrēt ierasto ātro, skrienošo regbiju, kur piespēļu ātrums, precizitāte un bumbas kontrole ir izšķiroša.

Kopumā Jaunzēlande un Argentīna ir tikušās 17 reizes, Jaunzēlande uzvarējusi 16 spēlēs, bet 1985. gadā Argentīnā fiksēts neizšķirts (21:21). Jāpiebilst, ka pasaulē šobrīd ir tikai piecas izlases (neskaitot vairs nepastāvošo Rodēziju), kas jebkad ir spējušas pieveikt "All Blacks"– Austrālija (41 reizi 146 spēlēs), Dienvidāfrika (34 reizes 85 spēlēs), Francija (12 reizes 52 spēlēs), Anglija (7 reizes 35 spēlēs) un pēdējo divu gadu Eiropas čempione Velsa (3 reizes 29 spēlēs – pēdējo reizi gan pirms 60 gadiem!).

Pašlaik Jaunzēlandei ir 13 punkti (3 spēlēs), Dienvidāfrikai 9 punkti (2 spēlēs), Argentīnai 1 punkts (3 spēlēs) un Austrālijai punktu nav (2 spēlēs). Šodien Austrālija uzņems Dienvidāfriku, cerot uz pirmo uzvaru – Brisbenas "Suncorp" stadions mājiniekiem ir īsts cietoksnis, kurā zaudēts tikai Jaunzēlandei un "Britu un īru lauvām", savukārt dienvidāfrikāņi tur sakauti sešas reizes.

Dienvidu puslodes līderu ikgadējais turnīrs norisinās kopš 1996. gada, kad Triju nāciju kausa izcīņā piedalījās Jaunzēlande, Austrālija un DĀR. 2012. gadā līdz ar Argentīnas uzņemšanu to pārdēvēja par Regbija čempionātu. Visvairāk uzvaru turnīrā ir Jaunzēlandei – 11 (1996.–97., 1999., 2002.-03., 2005.-08., 2010. un 2012. gadā) jeb gandrīz divreiz vairāk nekā Austrālijai (2000.-01., 2011. g.) un DĀR (1998., 2004. un 2009. g.) kopā.