Latvijas jaunais peldētājs Jānis Šaltāns svētdien izcīnīja augsto septīto vietu Maskavā notiekošā Pasaules kausa posma 50 metru distancē uz muguras.

Pašlaik 17 gadus vecais Latvijas sportists 25 metru baseinā distanci priekšsacīkstēs veica 24,74 sekundēs, bet sākotnēji no iekļūšanas fināla astoņniekā viņu šķīra tikai 0,01 sekunde. Šaltāns tādējādi pēc priekšsacīkstēm tika klasificēts devītajā vietā, bet vēlāk no starta finālā atteicās poļu sportists Radoslavs Kaveckis un krievu peldētājs Andrejs Arbuzovs, kas pavēra Latvijas pārstāvim iespēju piedalīties fināla peldējumā.

Distances finālā startēja septiņi sportisti, bet Šaltāns ar laiku 24,79 sekundes ierindojās pēdējā vietā starp viņiem.

Par uzvarētāju ar laiku 23,44 sekundes kļuva Roberts Hārlijs no Austrālijas.

Tāpat šajā distancē 16.vietu starp 27 dalībniekiem ieņēma Pāvels Vilcāns, kurš finišēja pēc 25,45 sekundēm.

Citviet svētdien Šaltāns ierindojās 16.vietā 50 metru brīvā stila distancē. Viņš 46 sportistu konkurencē uzrādīja laiku 22,63 sekundes. Savukārt Vilcāns 24 peldētāju konkurencē ieņēma 16.vietu 200 metru distancē uz mugura, finišējot pēc divām minūtēm un 1,38 sekundēm.

Jau ziņots, ka sestdien Šaltāns izcīnīja 11.vietu 100 metru distancē uz muguras, bet Vilcānam 16.pozīcija. Vēl sestdien Vilcāns ieņēma 16.vietu arī 100 metru kompleksajā peldējumā , bet Šaltāns palika 20.vietā 50 metru tauriņstila distancē.