Viens no Latvijas vadošajiem konkūristiem Kristaps Neretnieks ziemas sezonu pavadīs trenējoties un startējot Eiropā. Ceturtdien, 17.oktobrī, startējot starptautiskās CSI3* sacensībās "German Classics Hannover" Neretnieks ar zirgu Con Pleasure izcīnīja otro vietu jaunzirgu maršrutā.

Eiropā jaunzirgu maršrutos startē 7 - 8 gadus veci zirgi, Neretnieks, startējot ar Krievijas zirgaudzētavas "Westfalen-Swit" septiņgadīgo zirgu Con Pleasure, "German Classics Hannover" pirmajā dienā izcīnīja otro vietu maršrutā divās fāzēs (0/28.74 sek). Latvijas sportists tikai par četrām sekundes simtdaļām atpalika no uzvarētāja Jorena Pedersena ar zirgu Tailormade Confidence (0/28.70 sek). 135cm augstā maršruta divas fāzes bez soda punktiem pirmajā sacensību dienā veica 25 sportisti no 50 startējušajiem pāriem.

Pirms sacensībām Hanoverē Neretnieks startēja CSI3* "Baltic Horse Show 2013" Ķīlē, kur ar šo pašu zirgu pirmās dienas jaunzirgu maršrutā izcīnīja uzvaru.

"Pagājušajā nedēļas nogalē ar šo zirgu izdevās izcīnīt pirmo uzvaru, lecot nopietnā Rietumeiropas konkurencē 140 - 145 cm augstā maršrutā. Šim zirdziņam paredzama ievērojama nākotne, tomēr vēl jākrāj pieredze, jo viņš sacensībās startē tikai pusotru gadu," saka sportists.

Trešo vietu šajā pašā maršrutā izcīnīja vēl viens Centrāleiropas zonas sportists lietuvietis Andrius Petrovas ar zirgu Amaretas, maršruta abas fāzes veicot bez soda punktiem 29.23 sekundēs.

Sacensības "German Classics Hannover" risināsies līdz svētdienai, 20.oktobrim. Kristaps Neretnieks tajās startē ar trīs zirgiem - Con Pleasure, Caramsin un Conte Bellini. Lielā apļa maršrutos sportiti cīnīsies arī par pasaules reitinga Longines Ranking ieskaites punktiem, Neretnieks šobrīd reitingā ieņem 111.pozīciju, kas ir augstākā Centrāleiropas zonas Ziemeļu līgas sportistu vidū.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!