Aizvadot savu sekmīgāko turnīru karjerā, Latvijas golfa spēlētāja Laura Jansone svētdien izcīnīja dalītu 25.vietu Spānijā notikušajā Dāmu Eiropas tūres (LET) posmā.

Sacensību pirmajā aplī Jansone 18 bedrītes ceturtdien izspēlēja ar 71 sitienu jeb vienu sitienu zem teorētiski nepieciešamās normas (PAR), kas tobrīd deva dalītu 25.vietu. Savukārt sacensību otrajā dienā piektdien latviete veica 76 sitienus jeb četrus sitienus virs PAR, kas kopējā ieskaitē lika atkāpties uz 39.pozīciju.

Savukārt sestdien, izturējusi vājāko dalībnieču atsijāšanu, latviete 18 bedrītes izspēlēja ar 71 sitienu jeb vienu sitienu zem PAR, kas viņai kopējā ieskaitē ļāva pakāpties par sešām pozīcijām. Vēl vairāk savu rezultātu latviete uzlaboja svētdien, kad arī laukumu izgāja ar 71 sitienu un kopvērtējumā ieguva vēl astoņas vietas.

Četru dienu summā tas Jansonei deva 289 punktus, bet par uzvarētāju ar 276 sitieniem kļuva DĀR sportiste Konija Čena.

Savas karjeras līdzšinējo rekordu Jansone sasniedza jūlija vidū Vācijā, kad pēc pirmās dienas dalīja 22.vietu, vēlāk pirmoreiz karjerā izturēja vājāko sportistu atsijāšanu, kvalificējoties izšķirošajām cīņām, un noslēgumā finišēja 55.vietā. Ko līdzīgu viņa atkārtoja šomēnes Zviedrijā, pēc divām sacensību dienām ieņemot 16.vietu, bet noslēgumā ierindojoties 61.pozīcijā.

Jansone tikai aizvadītās sezonas noslēgumā kvalifikācijas sacensībās prata nosargāt sev vietu LET tūrē.

Jansone 2012.gadā kļuva par pirmo Latvijas golferi, kura izcīnījusi tiesības spēlēt augstākā līmeņa profesionāļu tūrē. Iepriekšējā sezonā viņa piedalījās desmit LET posmos, augstāko rezultātu sasniedzot Turcijā, kad ieņēma 87.vietu.