Pēdējo gadu Latvijas labākais handbolists Dainis Krištopāns sestdien palīdzēja Baltkrievijas klubam Brestas "Meškov" pirmoreiz vēsturē sasniegt EHF Čempionu līgas astotdaļfinālu.

"Play-off" kārtas atbildes spēlē "Meškov" savā laukumā ar 27:23 (14:11) pieveica "Skjern" vienību no Dānijas, summā triumfējot ar 58:54.

Atbildes spēli "Meškov" iesāka veiksmīgi, pirmajās minūtēs iegūstot 3:0 pārsvaru. Vēlāk mājiniekiem izdevās palielināt savu pārsvaru līdz pieciem vārtiem (10:5), tomēr līdz puslaika izskaņai viesiem nedaudz izdevās to sadeldēt - 14:11. Krištopānam pirmajā puslaikā uzbrukumā neveicās (metieni 0/3), taču lietderība aizsardzībā bija neatsverama.

Otrajā puslaikā pēc mājinieku neveiksmēm "Skjern" handbolistiem izdevās līdzsvarot rezultātu (19:19) un svarīgā brīdī ar pirmajiem vārtiem spēlē izcēlās Krištopāns, atkal izvirzot Brestu vadībā. Vēlāk iekrājuši triju vārtu pārsvaru brestieši vēlreiz to ātri izsēja, un atkal vadību atguva tieši Krištopāns - 24:23. Izšķirošajos brīžos "Meškov" vaļības neatļāvās un gana pārliecinoši nodrošināja uzvaru ar 27:23.

Krištopāns atbildes spēlē guva divus vārtus (metieni - 2/7) un vairākkārt veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, tostarp bloķējot pretinieku metienus.

Kā ziņots, pirms nedēļas notikušajā pirmajā spēlē Krištopāns guva četrus vārtus, bet vienības Dānijā cīnījās neizšķirti 31:31.

Astotdaļfinālā jeb "Last 12" fāzē "Meškov" pretinieki būs B apakšgrupas otrās vietas ieguvēji - Polijas komanda Kelces "Vive Targi" vai Latvijas handbola audzēkņa Aleksandra Pētersona pārstāvētā Manheimas vienība "Rhein-Neckar Lowen".

Kā zināms, pirms tam apakšgrupu turnīrā "Meškov" guva 16 punktus desmit spēlēs, kas tai ļāva būt labākajai C grupā.

Pēc divu apļu turnīra divas labākās C un D apakšgrupu komandas kvalificējās "play-off" kārtai, bet šīs kārtas divas uzvarētājas sasniegušas izslēgšanas cīņu pirmo kārtu jeb "Last 12", kurā vēl desmit komandas nāks no potenciāli spēcīgākajām A un B apakšgrupām.

Krištopāns pēdējos divus gadus nosaukts par Latvijas labāko handbolistu.