Latvijas skeletonists Ivo Šteinbergs ceturtdien izcīnīja augsto trešo vietu Kēnigsē trasē Vācijā notikušajās Starpkontinentālā kausa sezonas trešajās sacensībās.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vāciešu skeletonists Kilians fon Šleinics, kurš bija ātrākais abos braucienos, savukārt otro vietu izcīnīja vēl viens mājinieks Fēlikss Kaisingers, kurš no pirmās pozīcijas atpalika par 0,45 sekundēm.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Šteinbergs, kurš fon Šleinicam zaudēja 0,96 sekundes.

Fon Šleinics izcīnījis uzvaras visās trijās šosezon aizvadītajās Starpkontinentālā kausa sacensībās, kamēr Šteinbergs pirms tam šosezon bija attiecīgi 12. un 14.vietā.

Kopumā ceturtdien startēja 28 skeletonisti.

Pēc tam piektdien skeletonisti turpat aizvadīs vēl vienas Starpkontinentālā kausa sacensības.

Starpkontinentālā kausa sacensības ir otrais spēcīgākais līmenis skeletonā aiz Pasaules kausa. Tikmēr trešais augstākais līmenis ir Eiropas kauss.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam ceturtdien turpat Kēnigsē trasē norisinājās Eiropas kausa sezonas ceturtās sacensībās, kur Latvijas jaunais skeletonists Krists Netlaus izcīnīja ceturto vietu.

Abos braucienos latvietis uzrādīja ceturto ātrāko laiku, bet goda pjedestālu aizņēma trīs Vācijas sportisti. Tikmēr 12.vietā ierindojās Kristaps Zeila.

Kopumā uz starta izgāja 43 sportisti, bet otrajam braucienam kvalificējās pirmā brauciena 20 labākie sportisti.

Savukārt dāmu sacensībās Dārta Zunde ierindojās 11.vietā, bet pirmo četrinieku aizņēma Vācijas kvartets. Tikmēr Paula Lāce pirmajā braucienā nefinišēja.

Dāmu sacensībās uz starta izgāja 30 dalībnieces.

Piektdien turpat Kēnigsē trasē notiks Eiropas kausa piektās sacensības.

Vadošie skeletonisti gatavojas Pasaules kausa sezonai, kas decembra ievadā sāksies Vistleras trasē Kanādā. Nākamgad Pasaules kausā cer debitēt arī Šteinbergs, bet jaunajiem skeletonistiem šosezon galvenās sacensības būs Siguldā gaidāmais pasaules junioru čempionāts.

Kā vēstīts, sezonas pirmās Eiropas kausa sacensības novembra sākumā risinājās Siguldas trasē. Tajās vīriem dubultuzvaru guva Šteinbergs un Netlaus, bet dāmu vidū startēja vienīgi Zunte, izcīnot astoto vietu.