Latvijas skeletonists Ivo Šteinbergs piektdien izcīnīja ceturto vietu Kēnigsē trasē Vācijā notikušajās Starpkontinentālā kausa sezonas ceturtajās sacensībās.

Latvijas skeletonists pirmajā braucienā bija ceturtais, bet otrajā ieņēma sesto vietu, taču divu braucienu summā ierindojās ceturtajā vietā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vāciešu skeletonists Kilians fon Šleinics, kurš bija ātrākais abos braucienos. Otrās vietas ieguvējs Mihaels Zahrau uzvarētājam zaudēja 0,49 sekundes, bet trešais ātrākais skeletonists, vēl viens vācietis, Fēlikss Kaisingers no fon Šleinica atpalika 0,84 sekundes.

Tikmēr Šteinbergs fon Šleinicam zaudēja 1,63 sekundes, bet no goda pjedestāla atpalika 0,79 sekundes.

Kopumā piektdien startēja 29 skeletonisti.

Vēstīts, ka ceturtdien notikušajās trešajās sacensībās Šteinbergs izcīnīja trešo vietu.

Fon Šleinics izcīnījis uzvaras visās četrās šosezon aizvadītajās Starpkontinentālā kausa sacensībās, kamēr Šteinbergs pirms tam šosezon bija attiecīgi 12. un 14.vietā.

Starpkontinentālā kausa sacensības ir otrais spēcīgākais līmenis skeletonā aiz Pasaules kausa. Tikmēr trešais augstākais līmenis ir Eiropas kauss.

Ziņots, ka pirms tam piektdien turpat Kēnigsē trasē norisinājās Eiropas kausa sezonas piektās sacensībās, kur Latvijas jaunais skeletonists Krists Netlaus izcīnīja piekto vietu.

Pirmajā braucienā latvietis uzrādīja piekto ātrāko laiku, bet otrajā bija astotais.

Divu braucienu summā Netlaus ieņēma piekto vietu, sacensību uzvarētājam Dominikam Radijam zaudējot 1,51 sekundi. Aiz Radija sekoja vēl trīs vācu skeletonisti, bet Netlauam līdz goda pjedestālam pietrūka 0,63 sekundes.

Tikmēr Krisapts Zeila pirmajā braucienā bija devītais, bet otrajā braucienā uzrādīja 13.ātrāko laiku, summā uzvarētājam zaudējot 2,50 sekundes un ieņemot desmito vietu.

Kopumā uz starta izgāja 43 sportisti, bet otrajam braucienam kvalificējās pirmā brauciena 20 labākie sportisti.

Tikmēr dāmu sacensībās Dārta Zunte pirmajā braucienā bija 12., bet otrajā braucienā atkrita uz 13.pozīciju, sacensību uzvarētājai Tamārai Zērai divu braucienu summā zaudējot 3,24 sekundes.

Savukārt Paula Lāce piektdienas sacensībās nepiedalījās.

Dāmu sacensībās uz starta izgāja 29 dalībnieces.

Vēstīts, ka ceturtdien Netlaus izcīnīja ceturto vietu, Zeila ierindojās 12.vietā, Zunde ieņēma 11.pozīciju, kamēr Lāce pirmajā braucienā nefinišēja.

Vadošie skeletonisti gatavojas Pasaules kausa sezonai, kas decembra ievadā sāksies Vistleras trasē Kanādā. Nākamgad Pasaules kausā cer debitēt arī Šteinbergs, bet jaunajiem skeletonistiem šosezon galvenās sacensības būs Siguldā gaidāmais pasaules junioru čempionāts.

Kā vēstīts, sezonas pirmās Eiropas kausa sacensības novembra sākumā risinājās Siguldas trasē. Tajās vīriem dubultuzvaru guva Šteinbergs un Netlaus, bet dāmu vidū startēja vienīgi Zunte, izcīnot astoto vietu.