Foto: Publicitātes foto
Latvijas skolu komandu čempionātā badmintonā 2019.gadā visās trijās vecuma grupās uzvaru izcīnīja Siguldas skolu komandas, kuras kā balvu saņema "Tallink" kruīza ceļojumu 12 personām maršrutā Rīga – Stokholma - Rīga. Sākumskolu vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Siguldas pilsētas vidusskolas komanda, bet pamatskolas un vidusskolas vecuma grupā uzvarēja Siguldas valsts ģimnāzijas komandas.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika Valmierā 2019.gada 2.maijā. Čempionātā piedalījās 23 skolu komandas, kuras pārstāvēja visus četrus Latvijas novadus, kā arī Rīgu.

Sākumskolas vecuma grupā par Tallink dāvāto ceļojumu cīnījās 8 komandas no Siguldas, Valmieras, Cēsīm, Liepājas, Jelgavas un Talsiem. Pirmo vietu izcīnīja Siguldas pilsētas vidusskolas komanda, kura fināla ar 100-83 uzvarēja Cēsu pilsētas vidusskolas komandu. Spēlē par 3.vietu Talsu Kristīgā vidusskola ar 100-89 uzvarēja Liepājas 6.vidusskolas komandu.

Pamatskolas vecuma grupā piedalījās 9 komandas no Valmieras, Siguldas, Cēsīm, Liepājas, Preiļiem un Rubenes. Finālspēlē, kuru tiešraidē translēja Sportacentrs TV, Siguldas valsts ģimnāzijas komanda ar 100-57 uzvarēja Jelgavas 4.vidusskolas komandu, savukārt spēlē par 3.vietu Liepājas 6.vidusskolas komanda ar 100-77 uzvarēja Siguldas pilsētas vidusskolas komandu.

Vidusskolas vecuma grupā piedalījās 6 komandas no Valmieras, Siguldas, Rīgas, Jelgavas un Talsiem. Finālspēlē, kuru tiešraidē translēja Sportacentrs TV, Siguldas valsts ģimnāzijas komanda ar 100-81 uzvarēja Pārgaujas ģimnāzijas komandu, savukārt spēlē par 3.vietu Talsu Kristīgā vidusskola ar 100-96 uzvarēja Valmieras Valsts ģimnāzijas komandu.
"Salīdzinoši ar 2018.gadā notikušo čempionātu, mums ir klāt nākusi Preiļu 1.pamatskola un Rīgas valsts 3.ģimnāzija. Par šīm divām skolām man ir īpašs gandarījums, jo beidzot Latvijas badmintona čempionātos iesaistās arī Latgales skolas, kurās badmintons ir ļoti populārs skolās, taču spēlētāji līdz šim to spēlēja tikai savā lokā. Un tāpat gandarījums arī par Rīgas pārstāvjiem, jo iepriekš mums ar lielajām Rīgas skolām iet grūtāk, jo tur jūtama lielā konkurence starp sporta veidiem," komentē Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā finālspēlēs pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās tiešraidē translēja Sportacentrs.TV. "Jā, tas nebija augstākas meistarības līmenis badmintonā, tāds, kādu mēs vērojam citkārt TV. Taču es esmu ļoti pateicīgs Sportacentrs TV par sadarbību Latvijas skolu komandu čempionātā jau otro gadu pēc kārtas, jo iesēja spēlēt TV tiešraidē jauniešus ļoti motivē un tas veicina jau tā pieaugošo badmintona popularitāti skolās un Latvijas reģionos," stāsta Kristians Rozenvalds.

"Ļoti liels paldies arī Tallink, kuri ar savu ļoti vērīgo balvu atbalsta Latvijas skolu komandu čempionātu jau otro gadu pēc kārtas. Tā ir ļoti motivējoša balva. Mums tas ir ļoti zīmīgi, jo uzrunā ne tikai skolēnus, bet mudina uz sadarbību arī citas organizācijās," stāsta Kristians Rozenvalds.

2019.gadā Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika jau otro gadu pēc kārtas - pirmo reizi šāds čempionāts notika 2018.gada 6.aprīlī Salaspilī, pulcējot skolu komandas no Liepājas, Ugāles, Talsiem, Uzvaras, Jelgavas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm un Valmieras. Sacensības piedalījās 168 dalībnieki, tai skaitā 82 puiši un 86 meitenes.

2019.gadā Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika Valmierā, jo šīs pilsētas divas komandas pērn uzvarēja savās vecuma grupās. 2018.gadā Valmieras Pārgaujas sākumskolas komanda izcīnīja 1.vietu sākumskolu grupā, savukārt Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda uzvarēja vidusskolu grupā. Pamatskolas grupā 2018.gadā uzvarēja Siguldas pilsētas vidusskola. 2020.gadā skolu komandu čempionāta badmintonā rīkošana kā pirmajai tiks uzticēta Siguldai. Šāda čempionāta sarīkošanai nepieciešama sporta zāle, kurā var ietilpināt vismaz 8 badmintona laukumus.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika Badminton 100 formātā, kad viena komandu savstarpējā spēle sastāv no 5 secīgām spēlēm - vispirms meiteņu vienspēle, kurai seko zēnu vienspēle, meiteņu dubultspēle, zēnu dubultspēle un jauktā dubultspēle. Komandu savstarpējā sacensība notiek līdz 100 punktiem. Sākumā meitenes spēlē vienspēli līdz uzvarošā komanda iegūst 20.punktu, tad komandu spēle turpinās ar zēnu vienspēli no esošā rezultāta līdz uzvarošā komanda iegūst 40.punktu, tad līdzīgi arī meiteņu dubultspēle un zēnu dubultspēle, bet komandu spēle noslēdzas ar jaukto dubultspēli līdz uzvarošā komanda ir ieguvusi 100.punktu.

"Šis formāts ir ļoti atbilstošs skolu komandu čempionātam, jo šādā formātā spēlējot ikkatrs spēlētāja gūtais vai zaudētais punkts ir ļoti nozīmīgs. Turklāt vienas komandu spēles garums ir aptuveni stunda. Šādā formātā notika arī Jaunatnes Olimpiādes badmintona komandu turnīrs Argentīnā 2018.gadā. Šo formātu šobrīd kā atbilstošāko komandu turnīriem testē daudzviet pasaulē," uzskata Kristians Rozenvalds.

"Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču tiešu komandu turnīri ir tie, kas visvairāk veicina badmintona popularitāti. Tā ir iespēja spēlētājiem sajusties komandā, savukārt līdzjutējiem ir papildus interese just līdzi savai komandai, tai skaitā skolai, pašvaldībai vai valstij, kuru šī komanda pārstāv. Eiropā notiek gan Eiropas klubu komandu čempionāti, kuros piedalās nacionālo čempionātu uzvarētāji, gan arī Eiropas jaukto komandu čempionāti pieaugušajiem, U19 un U17 vecuma grupās, kā arī Eiropas čempionāti vīriešu un sieviešu komandām," skaidro Kristians Rozenvalds.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!