Latvijas autosportists Tomass Štolcermanis parakstījis vienošanos ar "Prema" vienību uz 2024.gadu un šosezon startēs arī Itālijas "Formula 4" (F-4) un "Euro 4" čempionātos, ceturtdien pavēstīja "Prema" komanda.

Štolcermanis novembrī "Prema" sastāvā debitēja pie F-4 stūres, savās pirmajās sacensībās izcīnot pjedestālu Dienvidaustrumāzijas čempionāta trešā posmā. Pēc šī snieguma panākumiem bagātā itāļu komanda uzaicināja jauno latviešu autosportistu februārī piedalīties "F-4 UAE" čempionāta noslēdzošajos divos posmos, no kuriem pirmais norisināsies šajā nedēļas nogalē.

Noslēdzošais "F-4 UAE" čempionāta posms paredzēts no 16. līdz 18.februārim.

Itālijas F-4 čempionāts, kurā savulaik sacentušies arī Lando Noriss, Miks Šūmahers un citi tagadējie F-1 piloti, sāksies maijā un uzskatāms par prestižākajām F-4 sacensībām, bet "Euro 4" čempionāts norisināsies otro gadu pēc kārtas un tā pirmais posms paredzēts jūnijā.

"Tomass jau pirmajos braucienos komandas sastāvā atstāja spēcīgu iespaidu par sevi. Jau kādu laiku uz viņu raudzījāmies un esam priecīgi paziņot par sadarbību ar viņu 2024.gada sezonā. Viņu gaida izaicinājumiem bagāta sezona ar augsta līmeņa konkurentiem, taču esam gatavi viņam palīdzēt," komandas paziņojumā citēts komandas vadītājs Andželo Rosins.

"Prema" komanda startē arī "Formula 2" un "Formula 3" čempionātos, kas ir kā pakāpieni uz prestižāko autosporta klasi F-1. Šajā komandā savas prasmes slīpējuši tādi piloti kā Šarls Leklērs, Miks Šūmahers, Oskars Piastri, kuri kļuvuši par F-2 čempioniem. Ar "Prema" mašīnām dažādos līmeņos startējuši arī igauņi Juri Vipss, kā arī Ralfs un Pols Āroni.

"Kas var būt labāks par savas formulu karjeras sākšanu ar tik augsta līmeņa komandu kā "Prema"? Man trūkst vārdu, lai aprakstītu, cik pateicīgs esmu par šo iespēju. Es jau debitēju F-4 ar "Prema" un esmu ļoti apmierināts ar komandu. Esmu sajūsmā par iespēju sākt savu debijas sezonu. Būs ļoti grūti cīnīties ar pasaules labākajiem pilotiem, taču esmu pārliecināts, ka šī komanda man veltīs visas pūles, un mums būs laba izaugsme. Es turpināšu darīt visu, kas manos spēkos," citēts Štolcermanis "Prema" paziņojumā.

Štolcermanis pēdējo gadu laikā divas reizes piedalījies "Ferrari Driver Academy" nometnēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!