Svētdien, 24. martā, Japānā noslēdzās trīs dienu UCI otrās kategorijas velobrauciens "Tour de Tochigi", kurā Latvijas sportists Aleksejs Saramotins izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā, portālu "Delfi" informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Noslēdzošajā posmā izcīnītā piektā vieta kļuva par Saramotina vērtējumu arī visā velobraucienā kopumā. Bet otrā posma uzvarētājs Māris Bogdanovičs kopvērtējumā ierindojās 27. vietā.

"Tour de Tochigi" velobrauciens noslēdzās ar 150 kilometru garo noslēdzošo posmu. Trasē tika iekļauts četrus kilometru garš kalns, kura beigu daļā stāvuma pakāpe pārsniedza 15 procentpunktus.

Pirms šī etapa kopvērtējumā Bogdanovičs, kurš triumfēja otrajā etapā, ieņēma otro vietu, tikai sekundi aiz tā brīža līdera Orluisa Aulara. Saramotins tikmēr bija septītais, piektais sekundes aiz līdera.

Noslēdzošajā posmā tieši iepriekš pieminētajā kāpumā lielā grupa sadalījās. Vadībā izvirzījās 11 braucēju liela grupiņa, kurā bija arī Saramotins. Finišā uzvaru izcīnīja nīderlandietis Raimonds Krēders ("UKYO"), kurš trasē pavadīja 3 stundas 35 minūtes un 27 sekundes. Otrais ar tādu pat laiku bija Aulars. Saramotins finišēja piektajā vietā.

Sekotāju grupa, kurā bija arī Bogdanovičs finiša līniju šķērsoja vienu minūti un 10 sekundes vēlāk. Dobelnieks posmā ieņēma 27. pozīciju.

Kopvērtējumā uzvarēja Krēders, kurš par divām sekundēm apsteidza kolumbieti Aularu.

Saramotins 88 dalībnieku konkurencē bija piektais. Uzvarētājam rīdzinieks piekāpās par 14 sekundēm. Aleksejs arī ieguva 15 UCI pasaules ranga punktus. Bogdanovičs kopvērtējumā bija 12. pozīcijā, 1 minūti un 20 sekundes aiz uzvarētāja.

Aktīvākā braucēja vērtējumā Bogdanovičam trešā, bet Saramotinam ceturtā vieta. Komandu ieskaitē "Interpro Cycling academy" 14 vienību konkurencē ieņēma septīto vietu.