Foto: Publicitātes foto

Svētdienas vēlā vakarā ar dubļu sacīksti Kanādā noslēdzās UCI Pasaules kausa sezona kalnu riteņbraukšanā, kur olimpiskā krosa (XCO) sacensībās elites vīru grupā Mārtiņš Blūms 83 sportistu konkurencē finišēja 19. vietā. Sezonas lielajā kopvērtējumā cēsinieks izcīnīja augsto desmito vietu, kas ir nebijis panākums Latvijas kalnu riteņbraukšanā.

Pēdējās dienas Kanādā esošajā "Mont Saint Anne" kalnu kūrortā lija lietus, kas XCO krosa trasi padarīja par izaicinājumu visa līmeņa braucējiem. Trase bija kļuvusi izteikti dubļaina. Pat visaugstākās raudzes profesionāļi pirmajos apļos bija spiesti kāpt nost no sava velosipēda, lai skriešus pievarētu ne tikai kāpumus, bet arī nobraucienus un asākus pagriezienus. Vēlāk trase tika piebraukta un nedaudz sāka žūt. Tas ļāva izbraukt vietas, kuras iepriekš bija vien stumjamas.

Blūms, kurš startēja no otrās starta rindas, pirmo apli noslēdza desmitajā vietā, 11 sekundes aiz līdera Čārlija Oldridža. Turpinājumā pakāpeniski latvietis zaudēja pozīcijas. Pēc trešā pamatapļa trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis ieņēma 23. pozīciju, jau vairāk nekā divas minūtes aiz līdera. Distances beigu daļā sezonas dubļainākajā sacīkstē cēsinieks, vienā no apļiem sasniedzot 14. labāko apļa laiku, aizcīnījās līdz 19. vietai. Trasē viņš pavadīja vienu stundu 31 minūti un 25 sekundes.

Uzvarētājam Tomasam Pidkokam latvietis zaudēja četras minūtes un 58 sekundes. Cīņā par uzvaru pasaules un olimpiskais čempions Pidkoks, lielu distances daļu esot sacensību vadībā un demonstrējot izcilas tehniskās braukšanas prasmes, par 26 sekundēm pārspēja otrās vietas ieguvēju Matiasu Flukcigeru no Šveices. Otrās vietas ieguvējs distancē piedzīvoja tehniskas problēmas, tomēr spēja atgriezties cīņā par uzvaru. Pidkoks izšķirošo pārsvaru guva pēdējos divos apļos.

Pirmo trijnieku noslēdza vēl viens Šveices riteņbraucējs Marsels Guerīnī (+00:01:31). Jāizceļ, ka desmitās vietas ieguvējs Luka Švarcbauers uzvarētājam zaudēja pat vairāk nekā trīs minūtes, kas apliecina smago sacensību raksturu.

Pasaules kausa kopvērtējumā, kurā iekļauti tika 103 sportisti, Latvijas čempions un "KMC Racing" komandas riteņbraucējs Blūms izcīnīja augsto desmito vietu. Pirms šī posma viņš bija devītais, bet Kanādā garām paspraucās Pidkoks. Latvietis sezonas griezumā nopelnīja 964 punktus.

Atsevišķos posmos pirmajā desmitniekā XCO krosā Blūms spēja tikt trīs reizes, izcīnot sesto, astoto un desmito vietu. Saīsinātajā krosā, kas arī veidoja daļu no lielā kopvērtējuma, Blūmam trešā, piektā un devītā pozīcija. Šis ir ne tikai Blūma, bet arī visas Latvijas augstvērtīgākais sezonas rezultāts kalnu riteņbraukšanas vēsturē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!