Foto: Publicitātes foto

Latvijas vadošais BMX frīstaila meistars Ernests Zēbolds spējis iekļūt Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas sērijas sacensībās, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Izšķirošajām atlases sacensībām kvalificējušies 24 labākie sportisti, kas sacentīsies par sešām vietām uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu. Izšķirošās sacensības norisināsies maijā Ķīnā un jūnijā Ungārijā.

Zēbolds aizvadījis teicamu sacensību sezonu, kurā lielākie panākumi bija izcīnītā ceturtā vieta Eiropas čempionātā un 13. pozīcija pasaules čempionātā. Sezonu kopumā ventspilnieks aizvadīja augstvērtīgi, pasaules rangā šobrīd ieņemot 16. pozīciju.

Tas ļāvis Zēboldam nopelnīt Latvijai kvotu dalībai prestižajās un izšķirošajās Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībās. Tajās būs 24 sportisti no 15 valstīm. Lielākā pārstāvniecība - pa trīs sportistiem – būs Austrālijai, ASV un Lielbritānijai.

Divās atlases sacensībās tiks sadalītas kopumā sešas no 12 kvotām uz Parīzes olimpiskajām spēlēm. Pārējās piecas ceļazīmes sadalīsies pēc 2022. un 2023. gada pasaules čempionātu rezultātiem, kamēr viena kvota pienākas rīkotājvalstij – Francijai. Jebkurā gadījumā precīzais olimpiešu sastāvs būs nosakāms tikai pēc šīs kvalifikācijas sērijas sacensībām.

Pirmās no tām norisināsies no 16. līdz 19. maijam Ķīnas pilsētā Šanhahjā, kamēr pēdējie akordi tiks likti no 20. – 23. jūnijam Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!