Foto: F64

Latvijas bobsleja pilots Dāvis Kaufmanis ceturtdien Insbrukas trasē Eiropas kausa (EK) otrajās četrinieku sacensībās savu ekipāžu aizveda līdz ceturtajai vietai, kamēr visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas pārstāvji.

Uzvaru svinēja vācieša Filipa Zielasko vadītais četrinieks, kas par 0,51 sekundi divu braucienu summā apsteidza tautieti Jonasu Janušu, bet 0,69 sekundes lēnāks bija Maksimiljans Ilmans.

Kaufmaņa vadīto bobsleju šajās sacensībās stūma Ivo Dans Kleinbergs, Reinis Nungurs un Regnārs Kirejevs.

Latvijas četrinieks otrajā braucienā startā uzrādīja dalītu otro ātrāko laiku, bet finišēja ceturtajā vietā. Divu braucienu summā Kaufmanis uzvarētājam zaudēja 0,91 sekundi, bet līdz bronzai pietrūka 0,22 sekundes.

Pirmajā braucienā Kaufmanis startā bija trešais ātrākais, finišu sasniedzot ar piekto labāko laiku.

Sacensībās startēja 16 ekipāžas, tostarp viens četrinieks no Jamaikas.

Arī dienu vēlāk Insbrukā gaidāmas četrinieku sacensības Eiropas kausa ieskaitē.

Sezonas pirmajās četrinieku sacensībās Altenbergā Kaufmaņa ekipāža pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, bet otro nemaz neaizvadīja un palika bez rezultāta.

Eiropas kausa kopvērtējuma līderis četrinieku ekipāžās ar 212 punktiem ir Janušs, tikpat iekrājis arī viņa tautietis Ilmans, bet pa 172 punktiem iekrājuši Krievijas pārstāvji Aleksandrs Bredihins un Maksims Adrianovs. Kaufmanis ar 96 punktiem atrodas 11. pozīcijā.

Bobslejā Eiropas kauss ir otrā ranga sacensības aiz Pasaules kausa.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!