Ar Nāciju kausa sacensībām Kēnigzē trasē Vācijā piektdien sāckās Pasaules kausa izcīņas posms. Inārs Kivlenieks izcīnīja uzvaru, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieguva otro vietu, savukārt starp dāmām Elīza Cauce ceturtā.

Vīru konkurencē Inārs Kivlenieks aizvadīja pārliecinoši labāko braucienu, uzrādot pirmo laiku startā un arī finišā. Tuvākais sekotājs austrietis Armins Fraušers no Kivlenieka atpalika par 0,045 sekundēm, bet viņa tautietis 3. vietas ieguvējs Niko Gleiršers - par 0,050 sekundēm. Pamatsacensībām kvalificējies arī Artūrs Dārznieks, kuram trasē pieļautās kļūdas neļāva pakāpties augstāk par 17. vietu (+0,603).

Šajā posmā nestartē Kristaps Mauriņš, kurš trenējas Siguldā un gatavojas Eiropas čempionātam, kā arī Riks Kristens Rozītis, kurš pirms Jaunā gada guva rokas lūzumu un vairs arī nepretendē uz starta vietu 2018. gada olimpiskajās spēlēs.

Starp dāmām labākā no latvietēm bija Elīza Cauce, kura arī aizvadīja stabilu braucienu, finišā par 0,479 sekundēm piekāpjoties uzvarētājai vācietei Džesikai Tībelai. Pasaules kausa posmam kvalificējušās arī Kendija Aparjode un Ulla Zirne, kurām attiecīgi 8. un 12. vieta.

Divnieku ekipāžu sacensībās Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš arī aizvadīja stabilu braucienu un par 0.068 sekundēm piekāpās vien itāļu duetam Ivanam Nagleram/Fabianam Malleieram. Kritens Putins/Imants Marcinkēvičs trases vidusdaļā arī cīnījās par vietu labāko sešiniekā, taču kļūdījās un finišā 10. vieta, kas ir pietiekami, lai startētu pamatsacnesībās.

Starta vietu Pasaules kausa posmā jau ir nodrošinājuši Andris un Juris Šici, kā arī Kristers Aparjods.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!