Foto: LETA
Visas trīs Latvijas kamaniņu braucējas Kendija Aparjode, Elīza Cauce un Ulla Zirne sestdien izcīnīja vietas labāko desmitniekā Siguldā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā.

Aparjode divu braucienu summā bija piektā, pieredzējusī Cauce sekoja septītajā vietā, bet Zirne noslēdza pirmo desmitnieku.

Pirmo uzvaru sezonā tikmēr sestdien izcīnīja krieviete Tatjana Ivanova, kura bija pirmā jau pēc pirmā brauciena un summā par 0,128 sekundēm apsteidza Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Natāliju Geizenbergeri no Vācijas. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās amerikāniete Samera Bričere.

Aparjode pēc pirmā brauciena bija dalītā ceturtajā vietā, bet šajā divcīņā viņa bija spiesta piekāpties Itālijas pārstāvei Andreai Feterei. No goda pjedestāla latvieti šķīra 0,028 sekundes.

Savukārt Caucei, salīdzinot ar pirmo braucienu, izdevās pakāpties par vienu vietu un izcīnīt septīto pozīciju, bet uzvarētājai viņa piekāpās par 0,602 sekundēm. Vienas vietas kāpums bija arī Zirnei, kurai noslēgumā desmitā pozīcija - Ivanovai viņa zaudēja 0,828 sekundes.

Kopumā sacentās 25 kamaniņu braucējas.

Aparjode piektdien guva uzvaru Nāciju kausa sacensībās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ir Geizenbergere, kura iekrājusi 697 punktus, bet otrā ar 634 punktiem ir viņas tautiete Jūlija Taubica, kura sestdien bija tikai devītā.

Tikmēr Cauce ar 323 punktiem ir astotā, Aparjode ar 235 punktiem ieņem 12.pozīciju, kamēr Zirne ar 217 punktiem ir dalītā 14.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien Siguldā divas Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāžas - Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un brāļi Andris un Juris Šici - sestdien izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu Pasaules kausa sacensībās. Tikmēr vēl viens divnieks ar Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču samierinājās vien ar 12.vietu.

Svētdien paredzētas kungu un komandu stafetes sacensības.

Pasaules kausa posms Siguldā šajā nedēļas nogalē norisināsies 26.reizi vēsturē, bet pēcolimpiskajā sezonā šajā Latvijas pilsētā viesosies 110 sportisti no 23 valstīm.

Pēc šī posma pasaules labākajiem sportistiem būs viena brīva nedēļa, bet janvāra beigās Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts, bet pēc tam februārī Oberhofā būs arī Eiropas meistarsacīkstes.

Šajā Pasaules kausa sezonā paredzēti deviņi posmi, sezonai noslēdzoties februāra izskaņā Sočos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!