Foto: LETA
Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola svētdien Siguldā Pasaules kausa noslēdzošajā posmā izcīnīja pirmo vietu, Sigita Bērziņa ieņēma piekto vietu, Kendija Aparjode finišēja septītā, bet Zane Kaluma ierindojās 12.pozīcijā. Savukārt Latvijas sportists Kristers Aparjods svētdien Siguldā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa kamaniņu sportā sezonas pēdējā, devītajā posmā.

Divu braucienu summā Vītola trasē pavadīja minūti un 23,176 sekundes.

Otro vietu izcīnīja vāciete Anna Berreitere, kura piekāpās Vītolai 0,074 sekundes, bet labāko trijnieku, atpaliekot 0,115 sekundes, noslēdza vēl viena Vācijas pārstāve Merle Frēbele.

Bērziņa piekāpās Vītolai 0,186 sekundes, Aparjode bija par 0,222 sekundēm lēnāka, bet Kaluma divu braucienu summā atpalika par 0,525 sekundēm.

Sievietēm pēc pirmā brauciena, kas norisinājās sestdien, Vītola ieņēma otro vietu, Bērziņa bija trešā, Aparjode ieņēma piekto un Zane Kaluma - 15.vietu.

Vītola sezonu noslēdza kopvērtējuma ceturtajā pozīcijā ar 622 punktiem, Aparjode bija devītā, Bērziņa - 12., Kaluma - 22., bet Frančeska Bona ieņēma 37.vietu. Cīņā par Lielo kristāla globusu uzvarēja vāciete Jūlija Taubica, kura iekrāja 1034 punktus, otrā ar 791 punktu bija Berreitere, bet trešo vietu ar 742 punktiem ieņēma austriete Madeleine Egle.

Latvijas sportists Kristers Aparjods svētdien Siguldā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa kamaniņu sportā sezonas pēdējā, devītajā posmā.

Aparjods pēc pirmā brauciena bija ceturtais, bet otrajā laboja trases rekordu un bija ātrākais, pēc konkurentu nepārliecinošā snieguma pakāpjoties uz pirmo vietu summā.

Otrās vietas ieguvējs vācietis Fēlikss Lohs no Aparjoda atpalika 0,146 sekundes, bet bronzu guvušais austrietis Niko Glairšers bija 0,245 sekundes lēnāks.

Gints Bērziņš braucienos uzrādīja devīto un piekto rezultātu, summā izcīnot sesto vietu ar 0,528 sekunžu deficītu pret Aparjodu. Kasparam Rinkam braucienos bija septītā un 12.pozīcija, bet summā - devītā vieta un 0,659 sekundes lēnāks laiks par Aparjodu.

Roberts Dreimanis braucienos bija 21. un 20., summā ieņemot 21.pozīciju no 26 sportistiem, kas pabeidza abus braucienus.

Aparjods sezonu noslēdza kopvērtējuma otrajā pozīcijā ar 841 punktu, uzvaru ar 970 punktiem jau pirms šī posma bija nodrošinājis vācietis Makss Langenhans, kurš pēdējā etapā nestartēja, bet trešais ar 765 punktiem bija Lohs. Bērziņš bija 11.pozīcijā, Rinks - 25., bet Dreimanis - 38.vietā.

Pēc sestdien notikušā pirmā brauciena Kristers Aparjods bija ceturtais, Kaspars Rinks ieņēma septīto vietu, Gints Bērziņš - devīto un Roberts Dreimanis - 21.vietu.

Šāds formāts Pasaules kausa pēdējā posmā tiek izmēģināts pirmo reizi šajā sezonā. Sieviešu un vīriešu vienvietīgo kamanu sacensības norisinās divas dienas, pirmo braucienu aizvadot sestdien, bet otro - svētdien.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!