Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien izcīnīja augsto sesto vietu Itālijas pilsētā Milānā notiekošajā pasaules čempionātā.

Pašlaik 18 gadus vecais Vasiļjevs ceturtdien īsajā programmā nopelnīja 84,25 punktus, kas viņam deva devīto vietu. Savukārt sestdien viņš par izvēles programmu saņēma 170,61 punktu, kas bija piektais labākais rezultāts, bet summā ļāva pakāpties uz sesto vietu, daugavpilietim sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu.

Vasiļjevs izvēles programmā savu šogad Eiropas čempionātā sasniegto personīgo rekordu laboja par 18,2 punktiem.

Vasiļjevs summā tika pie 254,86 punktiem, kas ir jauns Latvijas rekords.

Par pasaules čempionu tika kronēts amerikāņu sensācija Neitans Čens, kurš īsajā programmā tika pie 101,94 punktiem, bet izvēles programmā saņēma 219,46 punktus. Summā Čens tika pie 321,40 punktiem.

Čens Phjončhanas olimpiskajās spēlēs veica sešus veiksmīgus četrkāršos lēcienus, kas nevienam citam iepriekš nebija izdevies.

Tikmēr sudraba medaļu ar 273,77 punktiem izcīnīja japānis Šoma Uno, bet bronzu ar 272,32 punktiem guva krievs Mihails Koļada.

Vasiļjevs sāka sekmīgi izpildīja pirmos lēcienus, kā arī viņam teicami padevās trīsarpus aksela lēciens, ar ko viņam bija problēmas pirms tam šosezon. Kopumā viņš nostartēja bez lielām kļūdām.

Vasiļjevs februārī debitēja olimpiskajās spēlēs, četrgades nozīmīgākajās sacensībās izcīnot 19.vietu. Tāpat viņš šogad izcīnīja augsto ceturto vietu Eiropas čempionātā.

Savukārt olimpisko ceļazīmi daugavpilietis nopelnīja pērn pasaules čempionātā, kurā ierindojās 14.pozīcijā.

Šosezon Vasiļjevs, kuru trenē slavenais šveicietis Stefans Lambjēls, piedalījās divos Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) "Grand Prix" posmos, Maskavā notikušajā etapā ieņemot astoto vietu, bet pēc tam novembrī Japānas pilsētā Osakā ierindojoties sestajā pozīcijā.

Jau ziņots, ka Latvijas daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska trešdien īsajā programmā veica neveiksmīgu slidojumu, kurā piedzīvoja kritienu, sacensības noslēdzot pēdējā 37.vietā un netiekot pie iespējas izpildīt izvēles programmu.

Pasaules čempionāts Milānā ilgs līdz svētdienai, bet vairāki pazīstami atlēti pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm ir atteikuši dalību šajās meistarsacīkstēs, piemēram, pēdējo divu Olimpiāžu čempions Juzuru Hanju no Japānas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!