Foto: Publicitātes foto

Izcīnītā septītā vieta pasaules U-23 čempionātā Somijā nav slikts rezultāts, taču bijušas visas iespējas ielauzties vadošajā trijniekā, sarunā ar savu pārstāvi Ivaru Bāci atklāja Patrīcija Eiduka.

Jau ziņots, ka Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka piektdien pasaules U-23 čempionātā Somijas pilsētiņā Vuokati izcīnīja augsto septīto vietu desmit kilometros brīvajā stilā, bet vīriešu konkurencē 15 kilometru distancē Raimo Vīgants izcīnīja 17. vietu.

Eiduka trasi veica 42,5 sekundes lēnāk par uzvarētāju polieti Izabelu Marcišu. Marciša par 11,2 sekundēm apsteidza zviedrieti Luīsi Lidstremu un par 19,6 sekundēm – norvēģieti Hedu Estbergu Āmunnsenu.

Distanču slēpotāja desmit kilometru distanci veica savā ierastajā taktikā. Ingus Eiduka audzēkne, kura trenējas arī pie Justīnas Kovaļčikas un Aleksandra Vereteļņija, iesāka ātri, esot trešajā vietā pēc pirmā apļa jeb 3,3 kilometriem un paceļoties uz otro pozīciju pēc otrā apļa jeb 6,6 kilometriem. Noslēdzošajā aplī viņa zaudēja ap pusminūti vadošajām sportistēm un noslīdēja uz septīto vietu.

Sportistes tēvs Ingus Eiduks jau no Somijas ziņoja, ka tā nav bijusi Eidukas diena un ka neko labāk viņa meita todien nevarēja izdarīt. Viņš atzina, ka ļoti pārdzīvojis par Patrīcijas stāvokli pēc finiša, kad viņa saļimusi un Kovaļčikas vīrs viņu aiznesis bezsamaņā uz istabiņu, raksta slēpotājas pārstāvis. Pirmajā brīdī bija sajūtas un domas, ka, ja šādi jāmokās, tad labāk ir likt punktu. Taču pēc dažām stundām, kad situācija uzlabojusies, domas par slēpošanas beigšanu bija mitējušās.

Arī pēc garā un nogurdinošā ceļa mājas Eiduka apliecina, ka tajā dienā nav jutusies labi, un tā vienkārši nav bijusi viņas diena.

"Pēc klasikas sprinta vakarā jutos nedaudz vairāk sagurusi nekā parasti, taču nebija nekas traks. Ejot gulēt, cerēju, ka pa nakti izgulēšos un no rīta būs labi, taču, pamostoties jau bijusi dīvaina sajūta. Mēģināju rīta pusē iesildīties un paskriet mierīgu "krosiņu", bet viss nāca ar piepūli. Jau tad sapratu, ka sacensībās klāsies grūti," pirmsstarta stāvokli ieskicē Eiduka.

"Centos sākt ātri kā parasti. Iesākumā biju starp līderēm, bet pie normālas pašsajūtas sākums būtu sanācis vēl ātrāks. Jau vidusdaļā jutu, ka ir grūti, bet, tā kā man teica laikus un zināju, ka eju pa trijnieku, tad mēģināju caur mokām rast spēkus un sevi kaut kā dzīt uz priekšu, jo arī pie šādām grūtībām ir jāmēģina turpināt cīnīties, jo medaļa ir tik tuvu," norāda slēpotāja.

"Pēdējā 3,3 kilometru apļa sākumā tempu zaudēju vēl pakāpeniski, taču pēdējā kilometrā sākās "lielais lūziens". Es pat neatceros, kā tiku pēdējā garajā kāpumā augšā. Tobrīd bija tāds stāvoklis, ka nedomāju, vai cīnos par medaļu, vai nē. Vienīgais bija kaut kā tikt līdz finišam," ļoti smago desmit kilometru distances beigu daļu atceras Pasaules kausā divreiz desmitniekā tikusī slēpotāja no Vecbebriem.

Eiduka atzīst, ka tik slikti vēl nekad nebija jutusies, un arī pašai vienubrīd ienākušas galvā domas, vai ir vērts tā mocīties. Dažas stundas vēlāk jau sapratusi, ka ir gatava iet cauri grūtībām, jo tās norūda. Viņu arī atbalstījusi Kovaļčika, kurai bijusi līdzīga situācija 2006. gada olimpiskajās spēlēs Turīnā, kad pēc viena starta saļimusi, bet dažas dienas vēlāk izcīnījusi savu pirmo olimpisko medaļu.

"Ja būtu iesākusi lēnāk, tas neko nemainītu. Sprintā bija atdevusi vairāk spēka nekā parasti, jo bija jābrauc trīs braucieni, kas ir par vienu vairāk nekā pasaules kausa posmos, kur ir bijusi kvalifikācija un ceturtdaļfināls," skaidro Eiduka, kura pirmo reizi šādā līmenī iekļuva pusfinālā.

Pirms trim gadiem pasaules junioru čempionātā viņa arī bija pusfinālā, bet neviens cits no Latvijas sprintos nav ticis trīsdesmitniekā.

Eiduku ietekmējis tas, ka sprintu pārcēla dienu vēlāk, un nesanāca brīvdiena starpā.

Daudzus Latvijas labākos rezultātus slēpošanā sasniegusī Eiduka apzinās, ka bija reālas iespējas izcīnīt medaļu, turklāt jau otro čempionātu pēc kārtas, taču nebija lemts arī šoreiz. Jau nākamajā rītā, kad bija jābrauc mājās, neskatoties uz mocībām iepriekšējā dienā, viņa jutusies daudz labāk nekā sacensību rītā.

Eiduka šogad pirmo reizi pabeidza daudzdienu "Tour de ski" sacensības, turklāt ar desmito vietu pēdējā etapā pret stāvo kalnu. Sportiste ar tēvu tādu plānu ir nospraudusi un mēģina vērtēt, kādu ietekmi šādas vēl iepriekš nepiedzīvotas slodzes atstāj, jo Eiduka vairs nav juniore, un slēpošanā nepavadīs desmit gadus, tāpēc jau tagad ir jāvirzās pieredzējušo pasaules kausa dalībnieču virzienā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!