Foto: "1/4 Satori"
Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks ceturtdien Kortīnā d'Apmeco kvalificējās piektdien gaidāmajām pasaules čempionāta sacensībām milzu slalomā.

Kvalifikācijā pārliecinoši ātrākais bija kanādietis Džeimss Krofords, kurš uzvarēja abos atlases braucienos.

Zvejnieks abos braucienos uzrādīja 20. rezultātu, bet summā ieņēma 23. vietu, Krofordam zaudējot 4,33 sekundes. Pamatsacensībām kvalificējās 26 labākie kalnu slēpotāji.

Savukārts Žaks Gedra braucienos bija attiecīgi 37. un 35. vietā, bet summā ieņēma 35. pozīciju 7,06 sekundes aiz uzvarētāja. Laurim Opmanim braucienos bija 59. un 54. vieta, bet summā – 54. pozīcija un 14,98 sekunžu deficīts pret Krofordu.

Savukārt Elvis Opmanis pirmajā braucienā nesasniedza finiša līniju, lai gan pēc pirmā starpfiniša bija 25 .vietā.

Piektdien pamatsacensībās startēs 100 kalnu slēpotāji un ar pirmo numuru trasē dosies Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Aleksis Pinturo no Francijas. Zvejniekam būs 70. numurs.

Sieviešu sacensībās kvalifikācija netika aizvadīta. Ceturtdien par čempioni tika kronēta šveiciete Lara Guta-Berami, bet Latvijas jaunās kalnu slēpotājas uzrādīja pieticīgus rezultātus.

Planētas meistarsacīkstes iecerēts aizvadīt līdz svētdienai, kopumā sadalot 13 medaļu komplektus.

Pērn maijā vietējā rīkotājkomiteja vēlējās čempionātu pārcelt uz 2022. gadu, taču Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) bija pret šādu solu un meistarsacīkstes norisinās kā iepriekš plānots.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!