Sanktpēterburgas SKA hokejisti pirmdien izcīnījuši pirmo uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rietumu konferences finālsērijā, pagarinājumā ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pieveicot Maskavas CSKA un sērijā panākot 1-2.

SKA spēli uzsāka krietni neveiksmīgāk nekā viesi, pirmo desmit minūšu laikā nopelnot divus skaitliskā sastāva pārkāpumus. Lai gan šajos mazākumos vārti netika ielaisti, perioda pašās beigās aiz saviem vārtiem kļūdījās zviedru aizsargs Patriks Herslijs, kas ļāva CSKA uzbrucējam Pāvelam Karnauhovam atklāt spēles rezultātu.

SKA pamatlaikā izdarīja krietni vairāk metienus pa pretinieku vārtiem, veicot 22 šādus raidījumus, kamēr CSKA atbildēja vien ar 14 metieniem. Labā aizsardzība atspoguļojās arī uz rezultāta tablo, Aleksandram Barabanovam otrā perioda vidū atgūstot vienu ripu, bet pamatlaikam tā arī noslēdzoties ar rezultātu 1:1.

Īpaši uzteikt var Sanktpēterburgas kluba vārtsargu Igoru Šestjorkinu, kurš no tukšiem vārtiem “izvilka” Mihaila Grigorenko raidītu metienu un atgādināja, ka sportā nav tādas lietas kā 100 procentu droša vārtu gūšanas iespēja.

Spēles liktenis tika atrisināts pagarinājuma 13. minūtē, kad šķietami mazcerīgu epizodi vārtu guvumā pārvērta Nikolajs Prohorkins, gūstot vārtus vienatnē pret pieciem CSKA hokejistiem.

Komandas nākamo spēli aizvadīs trešdien 3. martā, kad Sanktpēterburgas komanda lūkos izlīdzināt rezultātu sērijā. Toties Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard" vienība 2. aprīlī viesosies Ufā, kur komandai būs iespēja sērijā panākt rezultātu 3-0 pret vietējo "Salavat Julajev" komandu.