Pasaules hokeja čempionātā svētdien ASV izlase ar 3:1 (1:0, 0:0, 1:1) pieveica Somijas valstsvienību, tādējādi apgrūtinot somu iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

ASV izlase līdz ar šo praktiski nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, bet Somijai pēdējā spēlē jāuzvar Kazahstāna un jācer arī uz pārējo maču labvēlīgu iznākumu.

Amerikāņi pirmos vārtus guva jau 19.sekundē, kad pēc ripas raidīšanas zonā tā trāpīja pa aizsargstiklu un atleca vārtu priekšā. Tajā brīdī aiz vārtiem bija aizslidojis somu vārtsargs Peka Rinne, bet vārtu priekšā Broks Nelsons iemeta ripu tukšos vārtos.

Pēdējā perioda septītajā minūtē Tailers Džonsons ar teicamu metienu "devītniekā" panāca 2:0. Nepilnas trīsarpusi minūtes pirms pamatlaika beigām Tūka Mantila guva somiem vārtus un saasināja cīņu, taču pēdējā minūtē mirkli pēc tam, kad somi noņēma vārtsargu, Džonsons iemeta ripu tukšos vārtos un nodrošināja amerikāņiem uzvaru.

$d_id=90; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/hockey2014/hockey2014star.inc' ?>