Šveices hokeja izlase sestdien savā pirmajā 2022. gada pasaules čempionāta spēlē pārliecinoši pieveica Itālijas valstsvienību.

A grupas duelī Helsinkos šveicieši pretiniekus pārspēja ar rezultātu 5:2 (3:0, 1:0, 1:2).

Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Kalvins Tirkaufs. Andreass Bernards itāļu vienības vārtos atvairīja 42 no 47 metieniem, bet Reto Berra tika galā tikai ar 12 no 14 raidījumiem.

Šveices izlase savu pārākumu pierādīja jau mača pirmajā minūtē, kad pēc pretinieku kļūdas neitrālajā zonā Deniss Malgins panāca rezultātu 1:0. Trešdaļas laikā Fils Pjetroniro vairākumā trāpīja pa pārliktni, bet vārtus guva tikai šveicieši, kuru labā izcēlās Tirkaufs un 17 pasaules čempionātu dalībnieks Andress Ambīls.

Atlikušās 40 minūtes bija pietiekami mierīgas, komandām lieki nepārkāpjot noteikumus. Otrās trešdaļas pirmajā pusē Tirkaufs, pielabojot kolēģa metienu, guva vēl vienus vārtus. Savukārt trešajā trešdaļā pirmos vārtus guva Itālijas izlase, rezultatīvi atzīmējoties Danielam Gliram un Dantem Hanunam. Piektos vārtus Šveices valstsvienības labā guva Niko Hišīrs.

A apakšgrupā uzvaras vēl izcīnījušas Dānijas, Slovākijas un Kanādas valstsvienības.